Nowe okna na horyzoncie

Microsoft udostępnił wybranej grupie testerów pierwszą wersję beta nowej edycji Windows 9x o kodowej nazwie Millennium. Na znacznie większą skalę rozpoczęto natomiast testowanie ostatniej, przedprodukcyjnej wersji Windows 2000, oznaczonej jako Release Can

Microsoft zamierza w ciągu roku opracować finalną wersję następcy Windows 98. Będzie to ostatni produkt z rodziny Windows 9x, choć firma wcześniej tak samo wyrażała się o Windows 98. Naciski rynku spowodowały jednak, że zdecydowano się przedłużyć żywot typowo domowego systemu operacyjnego i nie łączyć linii Windows 9x oraz NT w jeden system operacyjny, którym miał być Windows 2000.

Szczegóły na temat Windows Millennium owiane są tajemnicą. Przedstawiciele Microsoftu twierdzą tylko, że nowe okna będą miały nowy interfejs użytkownika, rozbudowane udostępnianie plików oraz funkcje zapewniające obsługę mediów cyfrowych i sieci domowych. Na razie nie znana grupa wybrańców ma przetestować wersję beta i zaopiniować zestaw funkcji, który ma się znaleźć w wersji ostatecznej.