Nowe okulary 3D do telewizorów LG Cinema 3D

LG ma tanie i wygodne okulary 3D, ale specjalnie urodą one nie grzeszą. Na szczęście koreański koncern postanowił coś z tym zrobić i zaprojektował nowe pasywne okulary 3D do swoich telewizorów LG Cinema 3D.

Okulary 3D od LG

Do tej pory LG dodawało do swoich telewizorów polaryzacyjnych takie okulary 3D jak w 3D Party Pack. Nowe okulary 3D do telewizorów LG Cinema 3D to F310 (cienka oprawka, ważą tylko 13,5 grama), F320 (specjalna nakładka 3D na okulary korekcyjne) oraz eleganckie F360 (zaprojektowane we współpracy ze znanym projektantem Alainem Mikli). Te ostatnie ważą jedynie 16 gramów, a soczewki w tym modelu są wygięte by zakrywać dużą część twarzy, poszerzając pole widzenia użytkownika, co ma zwiększać doznania 3D. Nowe okulary 3D do telewizorów LG Cinema 3D pojawią się na rynku już w pierwszym kwartale 2012 roku.

Nowe okulary 3D od LG

Nowe okulary 3D od LG

LG zdobywa rynek 3D TV dzięki Cinema 3D

LG w ciągu pół roku (od kwietnia do września 2011) zwiększyło swój udział w światowej sprzedaży telewizorów 3D z 7,6 proc. do 14 proc. Według LG za sukcesem tym kryje się przede wszystkim decyzja w tym roku o postawieniu na polaryzacyjne telewizory i okulary 3D. Mnie także wydaje się, że to właśnie niskie ceny i większa wygoda tego rozwiązania znacznie pomogła LG zdobyć rynek 3D.

Okulary 3D od LG

Okulary 3D od LG

A czy Wam podobają się nowe pasywne okulary LG?