Nowe opcje w Adobe eBook Reader 2.2

Adobe wydała nową wersję oprogramowania eBook Reader służącego do czytania elektronicznych książek.

Oprogramowanie eBook Reader opracowane przez firmę Adobe Systems umożliwia czytanie elektronicznych książek stworzonych w

standardzie PDF (portable document format) i sprzedawanych online przez witryny takie jak np. Amazon.com. Zestaw tytułów wydawanych w formie eBooks stale się powiększa i gdy jeszcze niedawno na ekraniku LCD można było przeczytać głównie klasykę literatury, tak teraz dostępne są już w tej formie komiksy, sensacyjne bestsellery, podręczniki, raporty statystyczne i przewodniki biznesowe.

W udostępnionej przez Adobe wersji 2.2 eBook Readera poprawiono mechanizm wyświetlania książek o stronach w dużym formacie wprowadzając przycisk 'Fit Width', który skaluje je do rozmiarów ekranu. eBook Reader powiększa stronę rozciągając ją horyzontalnie i wypełniając nią obszar wyświetlacza, a w razie potrzeby dodaje pionowy pasek przewijania okna. Do przycisków kontrolujących opcje przeglądania stron, oprócz 'Fit Widht' należą jeszcze 'Single-Page View' oraz 'Two-Page View'. W przypadku kiedy strona książki okaże się zbyt szeroka dla ekranu można przesunąć ją ręcznie w lewo lub prawo za pomocą przycisku 'Hand Tool'. Wymagania systemowe dla eBook Readera 2.2 to komputer Mac PowerPC z systemem Mac OS 9.0 lub 9.1 (OS X jeszcze nie obsługiwany), wyświetlacz z więcej niż 256 kolorami, QuickTime 4 lub późniejszy, Internet Explorer 4.5 lub nowszy, AOL 5.0 lub Netscape Communicator 4.75 i nowszy.

http://www.adobe.com


Zobacz również