Nowe opcje w OneDrive i Xbox Music dla Windows Phone

Na początku maja Microsoft wypuścił pierwszą aktualizację Windows Phone 8.1 Developer Preview, teraz natomiast aktualizuje wbudowane w swoim systemie mobilnym aplikacje - Xbox Music i OneDrive.

Aktualizacja OneDrive działa nie tylko z Windows Phone 8.1, ale również wersjami 7.5 i 8. Nową funkcją jest możliwość otwierania plików z OneDrive w innych programach. Jeśli więc np. mamy w chmurze plik w formacie .doc, możemy otworzyć go na telefonie bezpośrednio z tamtego miejsca, bez konieczności wcześniejszego pobierania i zapisu. Poprawiono także bugi i wprowadzono kilka poprawek stricte technicznych.

Nowe opcje w OneDrive i Xbox Music dla Windows Phone

Najnowsza wersja aplikacji Xbox Music dostępna jest tylko dla Windows Phone 8.1. Nowe funkcje to możliwość zmiany odsłuchiwanego utworu poprzez zmianę okładki albumu w sekcji Now Playing, a także odświeżenie interfejsu. Teraz menu jest nieco mniejsze, pozostawiając więcej obszaru na zawartość bibliotek muzycznych. Zapowiedziano także, że kolejne wersje Xbox Music pojawiać się będą co kilka tygodni. Warto dodać, że oprócz tych poprawek Microsoft zaktualizował również Xbox Video i Facebook for Windows Phone, są to jednak zmiany czysto techniczne, nie wprowadzające żadnych nowości.