Nowe oprogramowanie do nbox recordera we wrześniu

1 września udostępniona zostanie nowa wersja oprogramowania sterującego do odbiorników telewizji satelitarnej nbox recorder.

Oto lista zmian, które zostaną wprowadzone 1 września:

-udoskonalona wersja EPG - użytkownik będzie mógł np. wyszukać program czy film emitowany o wybranej przez niego porze dnia określając tylko jego gatunek. Wprowadzane zmiany pozwolą również na dostarczenie odbiorcom rekomendacji redakcji wskazujących np. na najciekawsze programy emitowane w danym dniu

-zmieniony interfejs, akustyczna sygnalizacja ułatwiająca odpowiednie ustawienie anteny, sprawniejsza nawigacja (sortowanie kanałów na liście użytkownika, szybkie dodawanie kanału do listy użytkownika, sygnalizacja wybranej listy)

-przeglądarka XION, dzięki której użytkownicy uzyskają dostęp do specjalnie przygotowanych serwisów informacyjnych związanych z nadawanymi kanałami. Na początku będą to serwisy tvn24.pl i nSport, przygotowane specjalnie dla telewizji n. Pierwszy z nich będzie dostępny przez satelitę, drugi będzie wymagał podłączenia do Internetu

-dostęp do nRadia czyli kilkuset internetowych rozgłośni radiowych dostępnych po podłączeniu nbox do Sieci. nRadio to również stacje stworzone przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beatę Kozidrak, Kayah, Muńka Staszczyka, Nigel'a Kennedy'ego i Leszka Możdżera.

Dodatkową funkcjonalnością jaka pojawi się wraz z nowym oprogramowaniem jest możliwość korzystania z nowej usługi tzw. transakcyjnego VOD (TVOD). Dzięki temu już od września każdy abonent posiadający nbox HDTV recorder będzie mógł dokonywać zakupu pojedynczych filmów z biblioteki filmów na życzenie - transakcyjnego VOD (TVOD).

Jeśli chodzi o nowe EPG to oficjalne komunikaty ITI milczą o tym czy będzie można samodzielnie określić godzinę rozpoczęcia i zakończenia nagrania danej audycji. Obecnie brak tej funkcji jest jednym z największych braków nbox recordera. Nie wiadomo także czy nowe oprogramowanie poprawi współpracę odbiornika z telewizorami podłączonymi kablem HDMI.