Nowe pakiety z Adobe

Adobe Systems ogłosiła wydanie dwóch nowych kolekcji oprogramowania: Adobe Streaming Media i Adobe Digital Video Collection.

Firma Adobe wydała dwa pakiety oprogramowania przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się mediami strumieniowymi i cyfrowym wideo. Zestawy składają się z wydanego wcześniej przez Adobe oprogramowania i oferują narzędzia służące do tworzenia zawartości przeznaczonej do publikacji w Internecie albo wykorzystania w filmie, wideo czy prezentacji multimedialnej.

Adobe Streaming Media Collection składa się z programów Adobe Premiere, Adobe After Effects, Adobe LiveMotion i Adobe GoLive. Premiere służy do edycji cyfrowego wideo, w After Effects można tworzyć animacje i efekty wizualne, w LiveMotion zaś interaktywne, graficzne elementy stron WWW, natomiast GoLive służy do tworzenia serwisów internetowych. Pakiet jest kompatybilny z multimedialymi standardami QuickTime, Windows Media Player i RealPlayer.

Znany wcześniej jako Dynamic Media Collection, pakiet Adobe Digital Video Collection składa się z aplikacji Adobe Premiere, Adobe After Effects oraz Adobe Photoshop do edycji grafiki i Adobe Illustrator, narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej. Streaming Media Collection kosztuje około 999 USD, natomiast cena Digital Video Collection wynosi 1,199 USD. Wersje angielskie, francuskie, niemieckie i japońskie obu pakietów pojawią się w drugim kwartale bieżącego roku.

www.adobe.com


Zobacz również