Nowe pamięci USB Toshiby

Firma Toshiba Corporation zaprezentowała nową serię przenośnych pamięci USB o nazwie TransMemory. W jej skład weszły cztery urządzenia bazujące na platformie U3 oraz jedno z tzw. Limitowanej Edycji oferujące pojemność sięgającą 16 GB.

Nowe pamięci USB Toshiby

Nowe przenośne pamięci Toshiby

Nowe pamięci TransMemory, które zostały oparte na platformie U3, wyposażono w oprogramowanie U3 Launchpad umożliwiające automatyczne dostosowanie ustawień programów do preferencji użytkownika na każdym komputerze oraz ochronę hasłem przenoszonych danych (system U-Safe). Są one dostępne w czterech wersjach różniących się pojemnością - U2H-512MT (512 MB), U2H-001GT (1 GB), U2H-002GT (2 GB) i U2H-004GT (4 GB). Charakteryzują się ponadto wymiarami 62,5 x 17,5 x 8,5 mm i wagą 8 g.

Zaprezentowano również model U2G-016GT Limited Edition, który umożliwia użytkownikowi przeniesienie nawet 16 GB danych. Urządzenie w przeciwieństwie do poprzedników nie wspiera platformy U3. Toshiba udostępnia jednak na swojej stronie specjalne oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli zabezpieczyć dostęp do urządzenia hasłem. Nowy pendrive jest też nieco większy (81 x 20 x 8 mm) oraz cięższy (12 g).

Nowe pamięci zostaną zaprezentowane na mających się odbyć w Berlinie (1-6 września) targach IFA 2006. Do sprzedaży trafią w listopadzie (cztery modele oparte na platformie U3) i grudniu (16 GB z Limitowanej Edycji). Niestety ich ceny na razie nie zostały ujawnione.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.