Nowe plany taryfowe TP SA

Telekomunikacja Polska w walce o klienta wprowadza nowe taryfy telefonii stacjonarnej. Premierowe plany mają zapewnić spółce zatrzymanie spadku liczby abonentów telefonów stacjonarnych. Co więcej, przedstawiciele firmy są przekonani, że nowe taryfy pozwolą również odzyskać część klientów, którzy w ostatnim czasie zrezygnowali z usług TP SA na rzecz operatorów konkurencyjnych, bądź "przesiedli" się z telefonii stacjonarnej na komórkową.

Na zorganizowanej w poniedziałek konferencji prasowej przedstawiciele TP SA określili nowe taryfy mianem "nowego standardu". Telekomunikacja oferuje trzy nowe plany, których nazwy brzmią: plan doMowy tp 60, plan doMowy tp 300 oraz plan doMowy tp 1200.

W pierwszym z wymienionych abonent otrzymuje 60 darmowych minut do wykorzystania przez 24 godziny na dobę lub 120 minut poza szczytem i w weekendy (do wyboru). Koszt połączenia po wyczerpaniu limitu wynosi 17 gr. brutto zarówno w wypadku połączeń lokalnych, jak i międzymiastowych. Miesięczny abonament opiewa na 50 zł z VAT.

plan doMowy tp 300 kosztuje miesięcznie 70 zł brutto, a w jego ramach użytkownik otrzymuje do wyboru 300 minut przez 24 h lub 600 minut poza godzinami szczytu i w weekendy. Po wyczerpaniu limitu cena połączenia lokalnego i międzymiastowego wynosi 12 gr.

W planie doMowym tp 1200, jak wskazuje nazwa, dostępnych przez 24 h na dobę jest 1200 minut (koszt połączenia po wyczerpaniu limitu wynosi 7 gr. z VAT). Użytkownik może zdecydować się również na opcję, w której może rozmawiać bez limitów poza szczytem i w weekendy. Miesięczny abonament za tę taryfę wynosi 90 zł.

Cechą charakterystyczną nowej oferty ma być obniżenie kosztów połączeń z telefonami komórkowymi - koszt połączeń z sieciami Plus, Era i Orange wynosi 57 gr. brutto przez całą dobę.

Nowym planom taryfowym towarzyszy wprowadzenie dodatkowych usług, których celem jest obniżenie kosztów połączeń. Poniżej wymieniamy je wraz z krótką charakterystyką:

- rozmowy z rabatem tp - obniżenie kosztów połączeń do 50 % w ramach abonamentu. Usługa kosztuje 10 zł miesięcznie z VAT w przypadku rozmów lokalnych i międzymiastowych, również 10 zł jeśli chodzi o połączenia z telefonami komórkowymi, natomiast usługa obejmująca połączenia lokalne, międzymiastowe i na komórki kosztuje 18 zł brutto miesięcznie

- wybrane numery tp - 100 % zniżki na połączenia z wybranymi numerami w dowolnej sieci stacjonarnej. Jest to również usługa objęta dodatkowym abonamentem, którego wysokość zależy od liczby wybranych numerów (1 numer - 10 zł; 2 numery - 17 zł; 3 numery - 23 zł; 4 numery - 27 zł; 5 numerów - 29 zł brutto miesięcznie)

- pakiet minut komórkowych tp 30 - usługa kosztująca 12,90 zł brutto miesięcznie oferuje pakiet 30 minut połączeń z telefonami komórkowymi i naliczanie sekundowe

- moja godzina tp - za 10 zł miesięcznie brutto użytkownik może codziennie o wybranej przez siebie porze (np. między godziną 14.00 i 15.00) łączyć się bez dodatkowych opłat z sieciami telefonii stacjonarnej.

TP SA szacuje, że dzięki nowej ofercie uda jej się zyskać do końca roku dziesiątki tysięcy nowych klientów. Warte uwagi, iż TP SA nie zamierza rezygnować z dotychczas oferowanych planów taryfowych.

Więcej informacji i szczegółowy cennik dostępne są na stronie internetowej Telekomunikacji Polskiej


Zobacz również