Nowe pluginy 3D dla trójwymiarowych artystów

Digimation wydała dwa zestawy pluginów dla artystów 3D: generator krajobrazów Terrascape oraz zestawy z obrazami nieba 3DSkies1 i 2.

Firma Digimation wydała nowe zestawy pluginów dla twórców grafiki trójwymiarowej: generator krajobrazów Terrascape oraz dwie kolekcje niewyrenderowanych obrazów nieba 3DSkies1 i 3DSkies2.

Generator Terrascape tworzy losowe, edytowalne bloki terenu w programie 3D Studio Max i przeznaczony jest przede wszystkim dla twórców gier komputerowych. Do tworzenia bardziej skomplikowanych map służy opcja TerraGrid umożliwiająca jednoczesne wprowadzanie kilku warstw

'kafelków' (multiple tiles).

Terrascape zaopatrzony jest w narzędzia do tworzenia wulkanów i kraterów oraz specjalny 'materiał krajobrazowy', który samoczynnie się generuje w oparciu o istniejący już obszar.

Z kolei 3DSkies1 i 3DSkies2 zawierają odpowiednio 34 i 38 obrazów nieba zmapowanych w sposób zapewniający uzyskanie realistycznych animacji oraz zestaw wysokiej rozdzielczości do tworzenia statycznych obrazów 3D. Obrazy nieba zawierają wiele różnych typów pogody i oświetlenia, włącznie z zachmurzeniem, burzą, świtem, zachodem słońca i nocą.

Kolekcje zawierają także pełen zestaw trójwymiarowych struktur nieba w formacie .3ds, który importuje większość aplikacji 3D.

Terrascape, 3DSkies1 i 2 są dostępne odpowiednio w cenie 295 USD i 210 USD.

www.digimation.com


Zobacz również