Nowe, pojemniejsze iPody mini

Koncern Apple, producent popularnych przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod, ogłosił premierę rynkową nowych wersji mini tych urządzeń. Zmiany dotyczą zwiększenia pojemności dysków iPodów mini i iPodów photo.

iPod mini został wyposażony w dysk 6 GB oraz w wydajniejszą baterię, która wystarczać ma na 18 godzin pracy. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, Apple nie zdecydowało się na dodanie w tym urządzeniu kolorowego wyświetlacza. Cena nowego iPoda mini ma wynosić 249 USD. Wersja o pojemności 4 GB potanieje natomiast do 199 USD.

Nowe, pojemniejsze iPody mini

Zmiany nie ominęły także iPoda photo. Ze sprzedaży wycofano model o pojemności 40 GB, zastępując go wersją 30 GB. Będzie on dostępny do nabycia za cenę 349 USD. iPod photo w wersji 60 GB, kosztujący dotychczas 549 USD, potanieje o 100 dolarów.

W obu modelach kable FireWire zostały zastąpione złączem USB 2.0. Dotychczas urządzenia były sprzedawane z oboma portami. Użytkownicy, którzy wolą używać połączenia przez FireWire, będą mogli dokupić odpowiedni kabel za 19 USD.

Natomiast odtwarzacz iPod w standardowej wersji pojemnościowej 20 GB pozostał 'nienaruszony'. Nie zmieni się również jego cena.

Premiera nowych iPodów to odpowiedź koncernu Apple na wejście na rynek odtwarzaczy produktu firmy Creative, Zen Micro, o pojemności 5 GB i kosztującego także 249 USD.

Więcej informacji na stronie producenta.