Nowe, poprawne ISONews.com

Amerykański Departament Sprawiedliwości przejął popularny serwis ISONews.com, w którym publikowane były informacje ułatwiające internautom pobieranie nielegalnego oprogramowania. Strona została zamieniona w rządowy serwis, zawierający m.in. informacje o piractwie.

Przejęcie ISONews.com było częścią porozumienia, jakie Departament Sprawiedliwości zawarł z współprowadzącym serwis Davidem Rocci, znanym jako "krazy8", który przyznał się w grudniu do importowania i dystrybuowania w USA nielegalnych chipów, umożliwiających użytkownikom konsol oraz Playstation Xbox korzystanie z nielegalnych kopii gier.

Na stronie można teraz znaleźć informacje, że jest ona obecnie własnością amerykańskiego rządu, zaś jej poprzedni właściciele łamali prawo. Umieszczono tam również odnośniki do stron zawierających informacje o śledztwach przeciwko piratom prowadzonych przez amerykańskie władze.

Co ciekawe, mimo przejęcia domeny ISONews.com przez władze, stara wersja serwisu jeszcze dziś w nocy była dostępna za pośrednictwem adresu IP (http://66.201.243.169 ) - właściwie nie wiadomo, jaki jest status tej strony (na mocy porozumienia z Rocci'm rząd przejął jedynie domenę), więc niewykluczone, że serwis będzie wciąż działał. Przynajmniej przez jakiś czas.


Zobacz również