Nowe produkty Canona

Canon poszerzył swoją ofertę pakietów fotograficznych wprowadzając do sprzedaży nową drukarkę atramentową, dwa aparaty cyfrowe oraz pierwszą drukarkę przeznaczoną do druku fotografii cyfrowych.

BubbleJet S800 to nowa drukarka atramentowa firmy Canon, która umożliwia drukowanie kolorowych dokumentów przy maksymalnej rozdzielczości 2400 x 1200 dpi (dwukrotnie większej niż poprzednie modele). Takie parametry osiągnięto wykorzystując technologię Microfine pozwalającą na uzyskanie kropli o wielkości 4 picolitrów. Według firmy drukarka 'wypluwa' kolorową stronę formatu A4 w rozdzielczości 1200 dpi w czasie dwóch minut, a trwałość takiego wydruku może wynosić ponad 25 lat. Do połączenia z komputerem korzysta drukarka korzysta ze złącza równoległego lub USB. Cena wynosi 329 GBP z VAT.

Oba nowe aparaty: IXUS 300 i PowerShot A20 korzystają z technologii PowerShot, a

cyfrowy IXUS wyposażony został 2,1 MP (megapikselowy) sensor, 3x zoom optyczny, inteligentny focus i mechanizm automatycznie rozpoznający rodzaj naświetlenia i ustalający tryb pracy lampy błyskowej. W sprzedaży model ten dostępny będzie dopiero w kwietniu i ma kosztować 600 GBP (łącznie z VAT).

Drugim aparatem z nowej serii jest PowerShot A20. Tak jak poprzedni model wyposażony został w 3x zoom optyczny i sensor o rozdzielczości 2,1 MP. Jego dodatkową funkcją jest trzystopniowy system automatycznego dostrajania ostrości AiAF (Artificial intelligence Auto Focus) oraz możliwość zastosowania wodoodpornej obudowy. Dostępny będzie w czerwcu, a jego cena ma wynosić około 350 GBP z VAT.

Firma Canon przedstawiła również drukarkę CP-10, która może zostać bezpośrednio podłączona do obu modeli aparatów: IXUS 300 i A20. Może drukować obrazy w rozdzielczości 300 dpi w czasie krótszym niż jedna minuta a także mini-naklejki.

Do sprzedaży zostanie wprowadzona w czerwcu a jej cena wynosić będzie ok. 300 GBP

z VAT.

www.canon.com


Zobacz również