Nowe produkty Elpidy

Spółka joint venture założona przez NEC i Hitachi zaprezentowała swoje pierwsze produkty.

Elpida Memory - tak nazywa się firma joint venture - została stworzona przez NEC i Hitachi. Spółkę założono w grudniu ub.r., natomiast prace nad produktami prowadzone przez dwustu inżynierów z tych dwóch firm rozpoczęto w kwietniu. Jednak dopiero obecnie ujawniono nazwę przedsiębiorstwa i zaprezentowano pierwsze produkty opracowane przez firmę.

Rozpoczęte w pierwszej połowie tego roku projekty dotyczyły pamięci produkowanych w technologii 0,13 mikrona. Tokumasa Yasui, wiceprezes Elpidy, zaprezentował już efekty pracy inżynierów - prototypowe układy pamięci, które mogą pomieścić 256 Mb informacji, ale są o połowę mniejsze od obecnie produkowanych chipów o tej samej pojemności.

Nowe kości dostępne będą w sprzedaży w dwóch wersjach - jako pamięci SDRAM oraz szybkie układy DDR SDRAM. Wytwarzaniem chipów zajmą się już firmy-matki. Na początku pamięci będą produkowane przez firmę NEC w Japonii oraz przez Hitachi w Singapurze. Próbne ilości układów pojawią się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Masowa produkcja rozpocznie się natomiast w II kwartale 2001 r. Elpida, przed grudniem 2001 r., zamierza osiągnąć poziom produkcji 5 mln chipów miesięcznie.

Więcej informacji:

www.elpida-memory.com/


Zobacz również