Nowe projektory firmy NEC: NP41 i NP61

Jasne, szybkie, przenośne, łatwe w obsłudze - tak w skrócie można by scharakteryzować najnowsze projektory DLP wprowadzone do sprzedaży przez firmę NEC.

NP41

NP41

NP41 i NP61 mogą być eksploatowane praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy kilka naciśnięć przycisków, aby dostosować sposób wyświetlania obrazu do dowolnych warunków. Autofokus za pomocą wbudowanego sensora mierzy odległość projektora od ekranu i automatycznie dostosowuje ostrość wyświetlanego obrazu. Funkcja ta aktywuje się od razu po uruchomieniu sprzętu i działa także podczas zoomu lub zmiany położenia projektora. Podobnie funkcjonuje automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych, która poprawia kształt obrazu w zakresie do 40 stopni. Funkcja korekcji koloru po naciśnięciu jednego przycisku automatycznie dostosowuje balans bieli do koloru ekranu. Ponadto projektory mają funkcję automatycznego wykrywania i rozpoznawania źródła sygnału.

NP61

NP61

Obydwa urządzenia charakteryzują się współczynnikiem kontrastu 1600:1 i mają rozdzielczość 1024 x 768.

Dzięki wysokiej jasności (NP41 - 2300 ANSI lumenów, NP61 - 3000 ANSI lumenów) możliwe jest uzyskanie wyraźnego obrazu o znakomitej jakości nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach. Dodatkowo technologie BrilliantColor i VIDI poprawiają nasycenie barw. Żywotność lampy w obu modelach wynosi 3500 godzin, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o koszty użytkowania.

NP61 - tylne gniazda

NP61 - tylne gniazda

W zestawie z projektorami dostarczany jest kabel sieciowy RJ-45 (4,5 m), kabel analogowy D-SUB, pilot zdalnego sterowania, osłona obiektywu, torba do przenoszenia oraz instrukcja obsługi na płycie CD. Urządzenia są objęte standardową, 3-letnią gwarancją. Okres gwarancyjny na lampę wynosi 6 miesięcy (lub 1000 przepracowanych godzin). Ceny (sugerowane netto): NP41 - 2199 zł, NP61 - 3199 zł.