Nowe przenośne jabłka

Apple Computer wprowadza na rynek nowy model komputera przenośnego iBook, który jak utrzymuje firma, jest jeszcze lżejszy i cieńszy niż dotychczasowe notebooki z tej serii.

Firma Apple Computer wprowadza do sprzedaży nowy model komputera przenośnego iBook, który jak utrzymuje firma, jest jeszcze lżejszy i cieńszy niż dotychczasowe notebooki z tej serii. Wymiary urządzenia wynoszą 28 x 23 x 3,5 cm. W mijającym tygodniu Steve Jobs, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Apple, zaprezentował nowy model iBook, wyposażony w procesor Power PC G3 500 MHz oraz baterię, która - według zapewnień producenta - ma wystarczyć na 5 godzin nieustannej pracy. Standardowo ekran posiada rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Będzie również zawierał port VGA, dwa łącza USB, wbudowaną kartę sieciową Ethernet oraz modem 56K. S. Jobs zapowiedział, że nowy komputer będzie posiadał możliwość instalacji modułu "AirPort ready", umożliwiającego bezprzewodowe podłączenia do sieci Ethernet.

Do sprzedaży trafią 4 wersje nowego komputera różniące się przede wszystkim rodzajem napędów. Najtańsze urządzenie jest wyposażone w CD-ROM oraz 64 MB RAM. Jego cenę skalkulowano na 1299 USD. Pozostałe modele mają po 128 MB RAM. Egzemplarze z DVD-ROM mają kosztować ponad 1499 USD, z CD-RW - 1599 USD.

Więcej informacji:

www.apple.com


Zobacz również