Nowe rasy ujawnione w bestiariuszu Wrath of the Lich King

Drugi dodatek do World of Warcraft zbliża się wielkimi krokami. Blizzard tymczasem systematycznie ujawnia nowe istoty, z jakimi zetkną się gracze na północnym krańcu Azeroth.

Minęło już trochę czasu od momentu kiedy Blizzard uruchomił podstronę z bestiariuszem do Wrath of the Lich King (zobacz: Blizzard chwali się bestiariuszem do Wrath of the Lich King). Od tego momentu przybyły na niej informacje o trzech nowych istotach jakie zobaczymy w drugim dodatku do World of Warcraft.

Nowe rasy ujawnione w bestiariuszu Wrath of the Lich King

Shovel Tusk to dzikie bestie zamieszkujące trawiaste tereny Northendu. Poznać je można z łatwością dzięki charakterystycznemu porożu i kłom. Zwierzęta te trzymają się w grupie i będą z zajadłością bronić swojego terytorium. Podróżnikom zaleca się trzymanie z daleka od tych stad jako, że mogą być one śmiertelnie niebezpieczne.

Nowe rasy ujawnione w bestiariuszu Wrath of the Lich King

Kolejną istotą jaką zobaczą gracze będzie Iron Dwarf. The Explorer League natknęła się na tą rasę podczas badań w Howling Fjord. Te tajemnicze krasnoludy mogą być potomkami legendarnych tytanów. Wskazywać na to może chociażby ich pulsująca, gruba, metaliczna skóra. Niestety jednak, Iron Dwarfy, zdają się robić wszystko aby zatrzeć wszelkie ślady łączące je z tymi podejrzeniami.

Nowe rasy ujawnione w bestiariuszu Wrath of the Lich King

Najnowszą ujawnioną rasą jest Tanuka. To wojownicze plemię żyje na niezwykle nieprzyjaznych, północnych terenach Northendu. Z racji wyglądu i wybranej drogi życiowej wielu uważa, że są to kuzyni Taurenów. Wręcz przeciwnie do nich, Tanukowie nie zjednali sobie natury. Toczą z nią nieustanną walkę o przetrwanie.