Nowe reklamy Samsunga. Nexus Prime pojawi się na targach IFA?

W internecie krążą od paru dni dwie nowe reklamy Samsunga dotyczące telefonów komórkowych. Nie padają w nich żadne konkrety, jedynie data pierwszego września i zapewnienie, że “coś wielkiego nadchodzi" w Berlinie.

Nie jest jeszcze potwierdzone, co konkretnie zaprezentuje Samsung na nadchodzących targach IFA. Możliwe że firma po przejęciu przez Google Motoroli Mobility za 12.5mld dolarów będzie próbowała wycofać się z ogromnego zaangażowania w rozwój telefonów działających pod kontrolą systemu Android. Może zwrócić w niedalekiej przyszłości swoją uwagę bardziej w kierunku własnego systemu, czyli badaOS. W sieci krąży dużo plotek i mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, ale nadal dotyczą one planów Samsunga i jego współpracy z Google. Być może twórca i opiekun systemu Android chce w ten sposób wynagrodzić koreańskiemu producentowi przejęcie konkurencji i pokazać, że Motorola nie będzie faworyzowana.

Napisy pod koniec filmu wskazują na to, że będzie to coś związanego z Androidem. Jest duża szansa na to, że niespodzianką będzie kolejny telefon z linii Nexusów - produkowanych przez zewnętrznych producentów smartfonów sygnowanych logiem Google. Działają one pod kontrolą najnowszej, czystej wersji Androida bez żadnych modyfikacji i nakładek systemowych przygotowanych przez producenta. Pierwszy taki telefon wyprodukował HTC (Nexus One) na bazie udanego modelu Desire. Drugi był zaś dziełem Samsunga (Nexus S), czerpiący z flagowego modelu Galaxy S. Następnym z tej serii ma właśnie Nexus Prime, napędzony najnowszą wersją Androida, zunifikowaną dla smartfonów i tabletów - Ice Cream Sandwich. Jeszcze w czerwcu plotki mówiły o tym, że model ma nazywać się Nexus 4G i mieć ogromny ekran.

Zobacz również:

  • Huawei szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip 3? Oto dowody
  • Piwo od Elona Muska? Powstaje GigaBier
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Berlińskie Targi Elektroniki Użytkowej IFA startują już drugiego września. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Samsung może równie dobrze zaprezentować nowy tablet, następcę swojego flagowego smartfona Galaxy S2 lub coś zupełnie innego. Za nieco ponad tydzień wszystko się wyjaśni, a my będziemy informować Was na bieżąco.