Nowe rekordery DVD od Sony

Sony wprowadza kolejne modele stacjonarnych rekorderów. Nowości to modele RDR-GX210, RDR-HX710 oraz RDR-HX910.

Urządzenie o symbolu RDR-GX210 ze złączem i.LINK jest kompatybilny ze standardem Dual RW, dzięki czemu umożliwia wykorzystanie płyt w wielu formatach: DVD+RW, +R, -RW oraz -R . Złącze DV (i.LINK) pozwala na łatwe edytowanie i kopiowanie nagrań z kamery wideo na płytę DVD. Wystarczy podłączyć kamerę w standardzie DV lub Digital8 przez złącze i.LINK oraz wybrać początek i koniec nagrania. Podczas odtwarzania płyty DVD można przełączać obraz oglądany na ekranie. Funkcja Picture in Picture (obraz w obrazie) pozwala oglądać program telewizyjny w małym okienku na tle głównego obrazu. Okienko to można umieścić w jednej z ośmiu możliwych lokalizacji na ekranie.

Nowe rekordery DVD od Sony

Stacjonarna nagrywarka DVD Sony RDR-GX210

Kolejne propozycje Sony to rekordery HDD/DVD: RDR-HX910 i RDR-HX710. Model HX910 jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 250 GB, natomiast model HX710 w dysk twardy o pojemności 160 GB. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby zapisu. Pierwszy z nich zapewnia większą pojemność - maksymalnie do 428 godzin w HX910 i do 269 godzin w HX710. Drugi tryb, noszący nazwę "HQ+", zapewnia najwyższą jakość zapisu - wyższą niż w formacie DVD-Video. W trybie tym rejestracja obejmuje do 34 godzin nagrania w rekorderze HX910 i do 21 godzin w HX710. Oprócz rejestracji materiału na dysku twardym, obydwa modele umożliwiają zapis na płyty DVD, zapewniając pełną kompatybilność ze standardem Dual RW, w tym z formatem DVD+R Double Layer. Kopiowanie z dysku twardego na płytę DVD odbywa się z szybkością 64-krotną. W trakcie oglądania programu telewizyjnego (przy użyciu rekordera), możliwe jest zatrzymanie obrazu przez naciśnięcie przycisku pauzy na pilocie zdalnego sterowania. Po chwili widz może nacisnąć przycisk odtwarzania i wznowić oglądanie od momentu, w którym zostało ono zatrzymane.

Nowe rekordery DVD od Sony

Czarna wersja nagrywarki DVD z twardym dyskiem (160 MB) Sony RDR-HX710

Oba modele, HX910 i HX710 umożliwiają zapis i odtwarzanie płyt nie tylko w formacie DVD+R, ale także w formacie DVD+R Double Layer. Płyty DVD+R Double Layer są zapisywane w dwóch warstwach i mają pojemność maksymalną 8,5 GB, co pozwala na zapisanie do 14 godzin materiału. Oznacza to, że jeśli użytkownik ma na dysku twardym nagranie trwające ponad 2 godziny, może je skopiować na jedną płytę Double Layer w trybie zapisu HSP. W przypadku płyt z pojedynczą warstwą, niezbędne byłoby skopiowanie nagrania na dwie płyty w trybie HSP albo zapisanie na jednej płycie w trybie LSP z niższą jakością.

W HX910 i HX710 sekcja nagrywająca na DVD jest wyposażona w trzystopniowy system redukcji zakłóceń D-Matrix Noise Reduction System, który obejmuje funkcje BNR (Block Noise Reduction), FNR (Frame Noise Reduction) i MNR (Mosquito Noise Reduction). Poszczególne funkcje są regulowane indywidualnie, tak by zapewnić jak najmniejszy poziom zakłóceń zapisu bez potrzeby jakiejkolwiek regulacji ręcznej.

Nowe rekordery DVD od Sony

Nagrywarka stacjonarna DVD z twardym dyskiem Sony RDR-HX910

Zapis w trybie HQ+ zapewnia przepływność około 15 Mb/s, a więc zdecydowanie więcej niż maksymalna przepływność w formacie DVD-Video.

Nie znamy jeszcze cen nowych produktów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: