Nowe rozdanie Sony

Firma Sony zaprezentowała trzy nowe rodziny monitorów LCD – ekonomiczną linię S (przekątne: 15”, 17” i 18”), biznesową linię X (15”, 17”, 18” i 20”) i profesjonalną linię P (18” i 23”). We wszystkich zastosowano układy graficzne (High Speed Graphic Processing Unit) podobne do używanych w kartach graficznych.

Wraz ze skróconym czasem reakcji (zależnie od modelu: 15 – 30 ms) usprawniają prezentowanie filmów DVD, gier i animacji. Nowatorska technologia Advanced Digital Smoothing ma zapewnić optymalny obraz wizualizowanych obiektów – przede wszystkim pochyłych linii, okręgów itp. – w każdym z oferowanych trybów rozdzielczości.

Ulepszona funkcja autokalibracji, Intelligent Auto-Adjust, sprawia, że użytkownik nie musi ustawiać ręcznie parametrów obrazu. Modele linii X i P są wyposażone w energooszczędny tryb ECO mode, który pozwala wciśnięciem przycisku zmniejszać aktualny poziom jasności z 300 cd/m2 do 200 cd/m2. Zwiększa to ergonomię pracy w zastosowaniach biurowych, zmniejsza o 20 procent zużycie energii i przedłuża okres eksploatacji monitora.

Nowe panele charakteryzują się szerokim kątem widzenia (160 stopni w pionie i poziomie), wysokim współczynnikiem kontrastu (400:1). Tylko panoramiczny model Multiscan P232W o przekątnej 23” oferuje nieco gorsze parametry obrazu – współczynnik kontrastu na poziomie 300:1 i jasność 200 cd/m2. Każdy z monitorów dysponuje wejściem cyfrowym DVI-D i co najmniej jednym analogowym. Linie X i P kuszą nowym, atrakcyjnym wzornictwem.

Monitory można łatwo ze sobą łączyć, a także mocować na ścianie (uchwyty w standardzie VESA). W skład standardowego wyposażenia wchodzi m.in. analogowy kabel podłączeniowy D-Sub i cyfrowy kabel DVI-D. Należy oczekiwać, że nowości monitorowe Sony już niebawem pojawią się na polskim rynku.