Nowe skanery i aparat cyfrowy Agfy

Agfa wprowadza do sprzedaży dwa proste skanery serii SnapScan, półprofesjonalny DuoScan HiD oraz tani aparat cyfrowy CL18.

Agfa wprowadza do sprzedaży dwa proste skanery serii SnapScan, półprofesjonalny DuoScan HiD oraz tani aparat cyfrowy CL18. Jesienią pojawi się nowy model Arcusa - skanera, którego poprzednia wersja ciągle cieszy się się sporą popularnością w niewielkich studiach graficznych.

Nowe SnapScany e40 i e50 pracują z rozdzielczością optyczną 1200 x 2400 ppi w formacie A4. Oferują 42-bitową dokładność odwzorowania kolorów oraz odrastrowywanie. Komunikacja z komputerem - Makiem bądź pecetem z Win 98 lub 2000 - odbywa się przez port USB. W komplecie dostarczane jest oprogramowanie Agfa ScanWise, Corel Print Office 2000 oraz ReadIris 4.17- program typu OCR rozpoznający polskie znaki. e50 został dodatkowo wyposażony w przystawkę do skanowania filmów 35 mm, umieszczoną w pokrywie oraz cztery przyciski funkcyjne, które pozwalają bezpośrednio ze skanera dołączyć zeskanowane zdjęcia i dokumenty do poczty elektronicznej lub edytora tekstu, albo skierować je do drukarki. e40 kosztuje netto 900 zł, e50 - 1050.

DuoScan HiD to skaner dla bardziej wymagającego użytkownika. Pracuje z rozdzielczością 1000 x 2000 ppi, charakteryzuje się 42-bitowym przetwarzaniem koloru i szerokim zakresem dynamiki - 3,7D, co pozwala zarejestrować dużą ilość informacji zawartych w oryginale. Skaner wykorzystuje agfowską technologię TwinPlate: oddzielne łoża dla materiałów refleksyjnych i przezroczystych. Jego cena wynosi 9900 zł + VAT.

Nowy aparat CL18 ma szansę stać się pierwszą naprawdę popularną cyfrówką. Jest tani (740 zł + VAT), na dwumegabajtowym dysku może rejestrować nie tylko zdjęcia, ale także krótkie filmiki, no i wreszcie pozwala w łatwy sposób uzykać tradycyjne odbitki. Dołączony program AgfaNet daje możliwość przesłania zapisanych zdjęć poprzez Internet do zakładu fotograficznego, który zrobi z nich odbitki formatu 9 x 13 cm. CL18 jest wyposażony w port USB oraz uniwersalne złącze wideo, które pozwala obejrzeć zdjęcia na ekranie telewizora. Oczywiście, nie jest to urządzenie klasy profesjonalnej: najwyższa rozdzielczość wynosi 640 x 480 pikseli, aparat ma tylko wizjer, brakuje mu natomiast wyświetlacza LCD, współpracuje tylko z pecetem (wersja macowa jest zapowiadana na wrzesień). Nie powinno to jednak specjalnie przeszkadzać większości amatorów oraz tym, którzy potrzebują zdjęć na swoje strony webowe.


Zobacz również