Nowe słuchawki Creative z certyfikatem THX

Creative pokazał światu nową linie słuchawek - Tactic 3D. Firma chwali się tym, że jej sprzętowe nowości są pierwszymi na świecie słuchawkami, które oferują pełen dźwięk 3D. Powinni im się więc przyjrzeć chociażby wielbiciele elektronicznej rozrywki.

Nowa linia słuchawek składa się z dwóch modeli dla wymagającego użytkownika. Są nimi Tactic 3D Alpha i Tactic 3D Sigma. Creative zdradza, że zarówno Alpha jak i Sigma skorzystają z nowej wersji oprogramowania THX TruStudio Pro. Ma ono odwzorowywać dźwięk w pełnym 3D, dzięki czemu każdy gracz będzie mógł usłyszeć, że dobiega on nie tylko z lewej i prawej strony, ale i z góry lub dołu. Co ciekawe, nabywcy sprzętu z serii Tactic 3D skorzystają także z technologii nazwanej TacticProfile. Pozwala ona wgrywać gotowe profile (ustawienia) dźwięku lub stworzyć własne, którymi można będzie podzielić się z innymi posiadaczami takich słuchawek.

W skład oprogramowania THX TruStudio Pro wchodzą też ProCrystalizer, ProSmart Volume, Pro Dialog Plus i Explosive THX TruStudio Pro Bass. Same ich nazwy wskazują, że poprawiają one między innymi ogólną jakość dźwięku, wzmacniają siłę basu czy zarządzają głośnością.

Zobacz również:

  • Creative Live! Mic M3 - profesjonalny mikrofon z mnóstwem nowoczesnych rozwiązań
  • Rossmann: elektronika i małe AGD - co warto kupić? [17.09.21r.]
  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie

Tactic 3D Alpha posiada neodymowe głośniki o rozmiarze 40mm oraz mikrofon, który w dowolnym momencie możemy odpiąć od słuchawek. Tactic 3D Sigma to odrobinę większe głośniki (50mm), pałąk ze stalowym wkładem i odłączany mikrofon. Obie nowości trafią do sklepów w Ameryce Północnej jeszcze we wrześniu 2010. Pierwszy z wymienionych modeli sprzedawany będzie w sugerowanej cenie detalicznej 60 USD. Drugi model będzie droższy o 30 dolarów.