Nowe środowisko programistyczne RAD

Platforma .NET wydaje się obecnie naturalnym kierunkiem rozwoju aplikacji rozproszonych, co zaowocowało pojawieniem się nowego środowiska programistycznego. Delphi 7 Studio, bo o nim mowa, zawiera narzędzia, które pozwolą programiście już teraz pisać aplikacje zgodne z wymaganiami kodu nadzorowanego stosowanego w .NET.

Można je także skompilować do tego kodu, ale na razie tylko za pomocą specjalnej wersji Delphi for Microsoft .NET prerelase.

W Delphi 7 Studio tworzenie aplikacji jest jeszcze bardziej niż w poprzednich wersjach zintegrowane z projektowaniem, a to za sprawą nowego narzędzia - Bold for Delphi, które wiąże graficzne modelowanie aplikacji w języku UML ze środowiskiem projektowym (IDE) Delphi. Współpraca ta, określana jako Model Driven Architecture (MDA), umożliwia generowanie kodu, odtwarzanie modelu oraz pełną zgodność obu tych elementów.

Delphi 7 Studio wykorzystuje IntraWeb do bardziej wizualnego tworzenia interaktywnych aplikacji WWW i ma nowe narzędzia do obsługi Web Services, m.in. klienta UDDI, który automatycznie przełącza serwery usług.

Delphi 7 Studio zawiera też wersję środowiska Kylix 3 do Linuksa, opartą na języku Object Pascal, nowe sterowniki do MS SQL Server 2000 i lepiej obsługuje GUI Windows XP.

Informacje BSC Polska

http://www.borland.pl

tel. (22) 8641465


Zobacz również