Nowe sterowniki AMD - Catalyst 15.9 Beta dostępne do pobrania

AMD wydało właśnie nowe sterowniki do kart Radeon. Posiadacze układów graficznych z tej serii mogą już pobierać nowe sterowniki Catalyst 15.9 w wersji beta. Wprowadzają one sporo nowości i zainteresują zwłaszcza osoby czekające na gry Star Wars: Battlefront w wersji beta i Fable Legends.

Sterowniki AMD Catalyst doczekały się właśnie nowej wersji rozwojowej. Oprócz zwykłych poprawek błędów i pojawiło się wsparcie dla dwóch nadchodzących gier oraz benchmarka DX12. Sterowniki zostały zoptymalizowane z myślą o nowych, czyli grach Star Wars: Battlefront Beta oraz Fable Legends.

Oprócz tego poprawiono wsparcie dla gry Diablo III, która do tej pory zawieszała się w drugim akcie. W Dragon Age: Inkwizycja wyeliminowano błąd podczas korzystania z trybu Mantle. World of Warships można od teraz uruchomić na kartach HD5000 i HD6000, a Assassin's Creed Unity nie sprawia już problemów przy trybie Crossfire.

Zobacz również:

  • Polecane zestawy komputerowe – marzec 2023
  • Nowy komputer - jak przygotować do działania? [PORADA]

Sterowniki AMD Catalyst 15.9 Beta dostępne są dla posiadaczy systemów Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10. Mogą z nich skorzystać właściciele platform 32-bitowych i 64-bitowych. Dzięki nowej wersji driverów nie powinno być już problemów z wykrywaniem kart zgodnych z DirectX 12.

Nowe sterowniki AMD - Catalyst 15.9 Beta dostępne do pobrania

Pojawiła się nowa wersja sterowników AMD

Ponieważ AMD Catalyst 15.9 to sterowniki w wersji beta, to nie wszystko musi w nich jeszcze działać jak należy, a posiadacze kart R9 390X mogą mieć problem z GTA 5. Programiści z AMD są jednak świadomi problemów, nad których wyeliminowaniem przed udostępnieniem stabilnej wersji driverów cały czas pracują.

Wszyscy chętni mogą pobrać nowe sterowniki Catalyst 15.9 Beta ze strony AMD.