Nowe tablety Amazonu Kindle HDX i niespotykany dotąd system pomocy technicznej

Amazon zaprezentował w tym roku nie tylko nowy czytnik, ale też odświeżone tablety. Do oferty trafiły urządzenia Kindle Fire HDX w dwóch rozmiarach i kilku różnych wersjach różniących się między innymi pojemnością wbudowanej pamięci.

Nowe tablety Kindle Fire to bardzo duży krok do przodu pod względem rozdzielczości ekranów. Wersja siedmiocalowa oferuje 1920 na 1200 pikseli, czyli dokładnie tyle, co Google Nexus 7. Większy model o przekątnej 8,9 cala ma już rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli. W środku obu urządzeń znaleźć się ma procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Tablety będą też cieńsze i lżejsze niż w zeszłym roku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli tabletów Kindle Fire, także nowe modele HDX będą działały w oparciu o mocno zmodyfikowany system Android pozbawiony usług Google wyłącznie ze sklepem z aplikacjami od Amazonu, którego oferta jest uboższa niż Google Play. W zamian za to użytkownik tabletu dostanie dostęp do niemal wszystkich usług Amazonu. Jedną z najważniejszych nowości ma być natomiast tryb Mayday.

Pozwoli on na połączenie się z konsultantem Amazonu w dowolnym momencie. Czas oczekiwania na połączenie ma trwać zaledwie 15 sekund. Pracownik pomocy technicznej będzie miał za zadanie wytłumaczyć użytkownikowi poszczególne funkcje tabletu. Na życzenie użytkownika konsultant będzie mógł także przejąć zdalnie kontrolę nad tabletem w celu wykonania trudniejszych operacji.

Nowe tablety Amazonu Kindle HDX i niespotykany dotąd system pomocy technicznej

Amazon Kindle HDX

Pomoc techniczna firmy jest oceniania bardzo wysoko, więc funkcja powinna cieszyć się zainteresowaniem klientów, ale jeśli ktoś obawia się o swoją prywatność będzie mógł funkcję całkowicie wyłączyć.

Ceny nowych tabletów będą zaczynać się od 229 dolarów za siedmiocalową wersję w podstawowej konfiguracji z reklamami oraz 379 dolarów za podstawową wersję, także z reklamami, tabletu o wielkości 8,9 cala. W obu przypadkach będzie można wybrać między pojemnością 16, 32 oraz 64 GB oraz zrezygnować z reklam, co oczywiście będzie podbijało cenę.

Tablety Amazonu nie są dostępne oficjalnie w Polsce. Aby zakupić któryś z modeli z linii Kindle Fire należy rozejrzeć się na portalach aukcyjnych i sprawdzać ofertę sklepów z elektroniką, które sprowadzają wybrane modele niedostępnych w Polsce urządzeń na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że tablety Kindle Fire w naszym kraju są urządzeniami nieco okrojonymi pod względem możliwości, ponieważ gigant nie umożliwia u nas w kraju dostępu do wszystkich swoich usług.

źródło: phx.corporate-ir.net