Nowe tablety Samsunga Galaxy Tab S trafią do sprzedaży pod koniec miesiąca

Samsung ma już za pięć dni zaprezentować nową serię tabletów Galaxy Tab S. Cechować je będzie porządna specyfikacja i ekrany typu Super AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości. Urządzenia mają trafić do sklepów jeszcze w tym miesiącu.

Jeszcze przed premierą do sieci przedostało się wiele informacji dotyczących najnowszych tabletów koreańskiej firmy Samsung. Linia urządzeń o nazwie Galaxy Tab S w przeciwieństwie do innych sprzętów z tej kategorii będzie wyposażona w ekrany typu Super AMOLED. Mają one mieć jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów w porównaniu do klasycznych LCD. Dodatkowo panele zastosowane w nowej generacji tabletów Samsunga będą miały bardzo wysoką rozdzielczość przy zachowaniu dużej energooszczędności.

Do sprzedaży mają zostać wprowadzone przynajmniej dwa nowe modele Galaxy Tab S 10.5 oraz Galaxy Tab S 8.4, które będą się różnić długością przekątnej ekranu. W obu przypadkach będzie dostępna jednak ta sama rozdzielczość wynosząca 2560 na 1600 pikseli. Tablety będą napędzane ośmiordzeniowymi procesorami Exynos 5420, które wspomagać będzie 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Spodziewamy się też znanego z Galaxy S5 czytnika linii papilarnych oraz nowego trybu oszczędzania energii.

Specyfikacja jeszcze nie jest w 100% potwierdzona, a oficjalna prezentacja tabletów ma odbyć się już 12 czerwca. Jak donosi serwis phonearena.com powołując się na profil @evleaks z Twittera, niedługo później, bo dokładnie 27 czerwca trafią one do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.