Nowe telefony Nokia Asha i Asha/Lumia Normandy zaprezentowane w Sieci

Nokia szykuje się do premiery nowego telefonu z rodziny Asha oraz interesującego modelu mogącego zająć miejsce gdzieś pomiędzy Asha a rodziną smartfonów Lumia. Urządzenie to nosi kodowe oznaczenie Nokia Normandy.

Jak wiemy los Nokii, a konkretnie oddziału zajmującego się produkcją smartfonów i posiadającego licencję na patenty, jest już przesądzony. Kilka dni temu oferta złożona przez Microsoft zastała bowiem zaakceptowana podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy firmy.

Patrząc na to co się działo od czasu ogłoszenia na początku września elektryzującej informacji na temat przejęcia mobilnej części Nokii przez Microsoft można zauważyć, że fiński producent jaby nabrał wiatru w żagle sypiąc jak z rękawa nowymi produktami, wśród których znalazły się m.in. pierwsze phablety (Lumia 1520 i Lumia 1320), pierwszy tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows RT (Lumia 2520) oraz niedrogie telefony z rodziny Asha.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]

Dzięki niezawodnemu mikroblogerowi @evleaks mamy też potwierdzenie, że Nokia nie zwalnia tempa i już szykuje nam kolejne propozycje. Umieścił on bowiem właśnie na Twitterze zdjęcia następujących telefonów:

Nowe telefony Nokia Asha i Asha/Lumia Normandy zaprezentowane w Sieci

Nokia Asha

Nowe telefony Nokia Asha i Asha/Lumia Normandy zaprezentowane w Sieci

Nokia Normandy

O ile jednak w przypadku pierwszego z nich wiemy, że mamy do czynienia z kolejnym członkiem rodziny Asha, o tyle w przypadku drugiego @evleaks wprowadza lekkie zamieszanie. Twierdzi bowiem, że nosi on oznaczenie Normandy i może należeć do linii Lumia lub Asha. Niewykluczone więc, że będzie on łączył je obie, czyli np. należał do rodziny Asha, lecz jednocześnie korzystał z jakiejś uproszczonej wersji Windows Phone.