Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

Philips łączy siły z Bowers & Wilkins, aby wprowadzić na rynek telewizory premium.


Jednym z ważniejszych wydarzeń zeszłorocznych targów IFA 2018 była premiera Philips OLED+903 – pierwszego telewizora, który powstał w wyniku ekskluzywnej współpracy Philips TV oraz legendarnej brytyjskiej firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt audio Bowers & Wilkins. Podczas tegorocznej edycji targów IFA obie marki po raz kolejny udowadniają swoją innowacyjność i prezentują dwa modele, które na nowo definiują klasę premium TV: Philips OLED+934 oraz OLED+984, zdobywca nagrody EISA Best Home Theatre TV 2019.

Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

Oba modele są wyposażone w najnowsze panele OLED i procesor Philips P5 trzeciej generacji, które dają jeszcze wyższą jakość obrazu, a przy tym zapewniają lepszą ostrość i redukcję szumów, wierniejsze odwzorowanie kolorów, odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich treści. Procesor posiada również funkcję korygowania obrazu dzięki unikatowej technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje prawdziwą jakość HDR poprzez obsługę formatów HDR10, jak i HDR10 +. Po raz pierwszy wspiera również treści Dolby Vision.

Zobacz również:

  • Dom z papieru 5 sezon - kto zastąpi Tokio w 2 części odcinków?

Nowe modele to również przykład najlepszego europejskiego designu, gdzie do wykończenia użyto wysokiej jakości materiałów.

Perfekcyjny dźwięk na jeszcze wyższym poziomie

Podczas projektowania modeli OLED+934 i OLED+984 inżynierowie Philips oraz Bowers & Wilkins ściśle współpracowali od początku konceptu, dzięki czemu możliwe było stworzenie systemu audio zupełnie nowej jakości. W przeciwieństwie do OLED+903 nowe telewizory mają zamontowany oddzielny wielomembranowy głośnik w zoptymalizowanych akustycznie sztywnych obudowach zewnętrznych. Takie rozwiązanie jest przykładem zastosowania opatentowanych technologii Bowers & Wilkins. Oba modele oferują obsługę formatu Dolby Atmos, a dodatkowo OLED+934 to pierwszy telewizor marki Philips z elementami systemu Dolby Atmos zamontowanymi na górnej części obudowy głośnika.

Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

OLED+984 – nowa klasa telewizorów

OLED+984 będzie dostępny na rynku od września 2019 r. w rozmiarze 65”. Model oferuje audiofilską jakość dźwięku i posiada najbardziej zaawansowany system audio, jaki kiedykolwiek zainstalowano w telewizorach. Znajduje się on poniżej ekranu, co pozwala na zastosowanie mocniejszego i większego głośnika. W efekcie takiej konstrukcji uzyskano bardziej przestronny dźwięk, który dokładnie odwzorowuje dialogi postaci znajdujących się na środku ekranu, jednocześnie zapewniając niski poziom zniekształceń i doskonale wypełniając pomieszczenie.

Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

System zawiera wiele charakterystycznych rozwiązań marki Bowers & Wilkins stosowanych w światowej klasie głośników, w tym m. in. centralny zewnętrzny głośnik wysokotonowy. Sposób montażu systemu audio pozwolił na rozdzielenie głośnika wysokotonowego od większych przetworników, co zapewnia odwzorowanie dźwięków wysokiej częstotliwości bez efektu rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie, co ma często miejsce w przypadku montażu głośników wysokotonowych w większych obudowach.

Wewnątrz głównej kolumny znajdują się trzy oddzielne komory dedykowane dla lewego, środkowego i prawego głośnika. Każdy z nich posiada przetwornik średnich i niskich tonów w rozmiarze 100 mm.

Głośniki wysokotonowe zostały umieszczone po lewej i prawej stronie w oddzielnych komorach głośnika, aby zapewnić czystość i wyrazistość dźwięku. Środkowy głośnik wysokotonowy jest przykładem autorskiej konstrukcji Bowers & Wilkins Tweeter-on-Top, która zapewnia wierne odwzorowanie dźwięków.

Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

Zewnętrzny subwoofer spełni oczekiwania miłośników niskich tonów oraz poradzi sobie z odtwarzaniem basów w dużych pomieszczeniach.

Oprócz wyjątkowych zalet akustycznych OLED+984 oferuje dekodowanie i przetwarzanie formatu Dolby Atmos najnowszej generacji dla przestrzennego dźwięku, co w połączeniu z czterostronnym systemem Ambilight zapewnia podczas seansu wrażenia na najwyższym poziomie.

OLED+934 – jeszcze lepsza jakość dźwięku dzięki Dolby Atmos

Model OLED+934, który będzie dostępny na rynku od początku września 2019 r. w rozmiarach 55” i 65”, posiada oddzielny głośnik łączący się z minimalistycznym metalowym ramieniem, tworząc razem podstawę telewizora. Podobnie jak w przypadku OLED+984 istnieje opcja montażu obu elementów na ścianie.

Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i pokryta jest tkaniną firmy Kvadrat. Aby uniknąć niepożądanego rezonansu, konstrukcję usztywniono wewnętrznymi żeberkami, co pozwoliło dodatkowo na zamontowanie mocniejszego głośnika i uzyskanie w ten sposób dwukrotnie większych możliwości systemu audio niż w OLED+903.

Obok czterech 30-milimetrowych głośników średniotonowych, dwóch oddzielnych tytanowych głośników wysokotonowych 19 mm oraz centralnie zamontowanego 80-milimetrowego subwoofera z portem Flowport, model OLED+934 – jako pierwszy telewizor marki Philips zgodny ze specyfikacją 2.1.2 Dolby Atmos – posiada również dwa 50-milimetrowe skierowane ku górze głośniki Dolby Atmos. Zapewnia to dodatkową skalę dźwięku oraz głębię podczas seansów filmowych, grania w gry czy oglądania transmisji sportowych.

Nowe telewizory Philips OLED+ z segmentu premium

OLED+934 automatycznie rozpoznaje i dekoduje treści Dolby Atmos, a w przypadku odtwarzania materiałów bez tego formatu telewizor pozwala na upmixing materiałów do jakości Dolby w ramach trybu filmowego dostępnego w ustawieniach.

Trójstronna technologia Philips Ambilight doskonale współgra z nowoczesnym systemem audio, tworząc idealne połączenie zapewniające jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów i grania w gry.