Nowe telewizory Sony Bravia oficjalnie - HDMI 2.1 oraz Google TV UI

Sony w dalszym ciągu integruje się z Google. Telewizory Bravia na 2021 rok jako pierwsze otrzymają nowy interfejs Google TV znany z Chromecasta czwartej generacji.

Na targach CES Sony zaprezentowało nowe modele telewizorów na rok modelowy 2021.

Sony Bravia XR Z9J Master

Sony Bravia XR Z9J Master

Na rynku pojawią się telewizory 8K LED, 4K OLED oraz 4K LED. Poniżej znajdziesz dokładną rozpiskę zaprezentowanych modeli:

  • Seria Master Z9J: 85-calowe, 75-calowe telewizory LED 8K
  • Seria Master A90J: 83-calowe, 65-calowe i 55-calowe telewizory OLED
  • A80J: 77-calowe, 65-calowe i 55-calowe telewizory OLED 4K
  • X95J: 85-calowe, 75-calowe i 65-calowe telewizory LED 4K
  • X92 i X90J: 100-calowe, 75-calowe, 65-calowe, 55-calowe i 50-calowe telewizory LED 4K

Sony podobnie, jak Samsung oraz LG rezygnuje z produkcji telewizorów w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo najmniejszy model na 2021 rok posiada ekran o przekątnej 50 cali. Raczej nie powinniśmy już liczyć na mniejsze telewizory Sony Bravia.

Wszystkie serie na 2021 rok wyposażono w procesor XR. Służy on do poprawy jakości obrazu w czasie rzeczywistym poprzez skupienie się na określonych strefach wyświetlanej treści.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Sony informuje, że ze względu na cały czas rosnące przekątne telewizorów konsumenci nie są w stanie skupić swojego wzroku na całym ekranie. Patrzą w miejsca, gdzie toczy się akacja. Nowy procesor XR stale analizuje wyświetlany obraz i poprawia jakość w miejscach, gdzie treści zmieniają się dynamicznie.

Nowością jest obecność gniazd HDMI 2.1 w każdym modelu na 2021 rok. Rozwiązanie to pozwala na odtwarzanie wideo w jakości 4K z zachowaniem 120 klatek na sekundę ze zmienną częstotliwością odświeżania, trybiem niskiego opóźnienia dla gier oraz e-ARC.

Sony w dalszym ciągu rozwija swoją integrację z usługami Google. Najnowsze telewizory otrzymały odświeżoną wersję Google TV. Dotychczas dostępna ona była jedynie na nowym modelu Google Chromecast czwartej generacji. W przyszłości Google TV zastąpi telewizory pracujące pod kontrolą Androida TV.

Nie zabrakło obsługi Asystenta Google oraz Amazon Alexa.

Sony poda ceny nowych telewizorów wiosną. Wtedy też trafią one do sprzedaży.

Sprawdź nasz ranking najlepszych tanich telewizorów z Android TV.

Źródło: androidauthority.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: