Nowe tunery Asusa na PCI-Express

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o dwa nowe analogowe tunery telewizyjne o oznaczeniach My Cinema-PE6200Analog i My Cinema-PE6100Analog. Urządzenia korzystają ze slotu PCI-Express.

Najnowsze tunery telewizyjne Asusa - modele My Cinema-PE6200Analog i My Cinema-PE6100Analog - pozwalają na odbiór sygnału analogowego (NTSC, PAL). Są to urządzenia typu Low Profile przeznaczone do montażu w obudowie komputera PC wyposażonego w slot PCI-Express x1. Wyposażono je w oprogramowanie umożliwiające nagrywanie ulubionych programów telewizyjnych, oglądanie filmów DVD i VCD, słuchanie muzyki, słuchanie radia FM (nie dotyczy modelu My Cinema-PE6100Analog), edytowanie filmów wideo i archiwizowanie ich na płytach DVD/VCD, sortowanie zdjęć/filmów i przechwytywanie obrazu z zewnętrznego źródła sygnału (nie dotyczy modelu My Cinema-PE6100Analog).

My Cinema-PE6200Analog

My Cinema-PE6200Analog

Łatwość obsługi zapewnia dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania. Warto też wspomnieć o technologii VideoSecurity Online, która - jak czytamy na stronie producenta - "zmienia komputer w prywatny serwer ochrony, pozwala na ciągły monitoring określonego obszaru i automatyczne powiadomienie o zmianie, która w nim nastąpiła".

Niestety cen urządzeń nie zostało podane. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na witrynie producenta.