Nowe urządzenia flash z Y-E Data

Japoński producent urządzeń peryferyjnych firma Y-E Data zaprezentowała Hexa Media Drive i Memory Card Viewer, nowe produkty przeznaczone dla użytkowników kart pamięci flash.

Hexa Media Drive i Memory Card Viewer to dwa nowe urządzenia oferowane przez japońską firmę Y-E Data przeznaczone dla użytkowników nośników pamięci flash, którzy korzystają z cyfrowych aparatów fotograficznych, odtwarzaczy MP3 i innych przenośnych urządzeń cyfrowych. Hexa Media Drive to napęd USB umożliwiający posiadaczom komputerów Macintosh i PC odczytywanie i zapisywanie danych w niemal wszystkich dostępnych formatach 'flash media', włącznie z CompactFlash, Smart Media, MicroDrive, SD Card, MultiMedia Card (MMC) i Memory Stick. Według przedstawicieli firmy Y-E Data, Hexa Media Drive zasilany jest specjalnym obwodem scalonym zwanym Galileo, który pozwala na jednoczesne odczytywanie i zapisywanie danych z czterech kart pamięci. Urządzenie ma pojawić się na rynku w grudniu bieżącego roku, a jego cena nie została jeszcze podana.

Z kolei Memory Card Viewer to czytnik zaopatrzony w interfejs USB odczytujący formaty CompactFlash i SmartMedia oraz będący w stanie wyświetlać zawartość nośników bezpośrednio na ekranie odbiornika TV lub monitora, za pomocą wbudowanego portu 'video out'. Urządzenie dostarczane jest wraz z pilotem zdalnego sterowania służącym do kontrolowania pracy czytnika i przeglądania obrazów zapisanych na kartach CompactFlash i SmartMedia. Tryb podzielonego ekranu pozwala jednocześnie wyświetlać 16 obrazów, urządzenie oferuje także funkcje pokazu slajdów oraz narzędzia do obracania, skalowania i usuwania plików graficznych. Memory Card Viewer ma trafić na rynek w lutym 2002 i podobnie jak w przypadku Hexa Media Drive, jego cena jest póki co sprawą otwartą.

http://www.yedata.com


Zobacz również