Nowe urządzenia od Lenovo z linii Yoga i picoprojektor w tablecie

Chiński gigant Lenovo zaprezentował kilka nowych urządzeń komputerowych z rodziny Yoga. Oprócz klasycznych tabletów do oferty trafiła 13-calowa jednostka wyposażona w picoprojektor.

Lenovo zaprezentowało na londyńskiej konferencji kilka nowych sprzętów, z których wszystkie należą do linii urządzeń Yoga. Podstawą nowej oferty są urządzenia z rodziny Yoga Tablet 2, które wyposażony są w wyświetlacze o 8-calowej lub 10-calowej przekątnej. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD, a tablety wykorzystują procesor Intel Atom Z3745. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży zarówno z systemem Android, jak i Windows 8.1.

Kolejne urządzenie Lenovo to Ultrabook nazwany Yoga 3 Pro. Tutaj mamy do czynienia z 13-calowym ekranem pokrytym szkłem Gorilla Glass z rozdzielczością aż 3200 na 1800 pikseli. Ekran jest obracany o 360 stopni, dlatego komputer można nazwać “konwertowalnym”. W przypadku tego sprzętu producent zdecydował się na procesor Intel Core M, 8 GB pamięci RAM i 512 GB dysk SSD.

Nowe urządzenia od Lenovo z linii Yoga i picoprojektor w tablecie

Ciekawiej prezentuje się Lenovo Yoga Tablet 2 Pro z procesorem Intel Atom Z3745. To tablet z Androidem 4.4 KitKat, który został wyposażony przez producenta w 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Urządzenie jest nietypowe, bo oprócz tego w części obudowy przypominającej walec znalazł miejsce wbudowany w urządzenie picoprojektor. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro potrafi wyświetlić na ścianie obraz o przekątnej około 50 cali. Oprócz tego producent zamontował w urządzenie głośniki JBL w standardzie 2.1, w których skład wchodzi 5-watowy subwoofer.