Nowe wersje firmware dla lustrzanek Pentax K-5 i Pentax 645D

Firma Hoya, właściciel marki Pentax, udostępniła nowe wersje oprogramowania dla swoich aparatów. Ze strony producenta można pobrać firmware w wersji 1.03 dla lustrzanki Pentax K-5 oraz w wersji 1.02 dla średnioformatowego modelu 645D.

W przypadku modelu K-5 firmware w wersji 1.03 poprawia działanie mechanizmu autofokusa przy słabym oświetleniu oraz wprowadza większą, ogólną stabilność aparatu. Brak jednak dokładniejszych informacji na ten temat.

Firmware 1.02 w Pentaksie 645D wprowadza 4 istotne zmiany. W czasie działania mechanizmu redukcji szumów przy długich czasach ekspozycji, na wyświetlaczu LCD pokazywany jest czas jaki pozostał do zakończenia operacji i zredukowania "ziarna". Nowe oprogramowanie pozwala również na manualne dostosowanie szybkości synchronizacji błysku gdy pracujemy w trybie X. Zwiększono również maksymalny czas w jakim lustro może pozostać podniesione podczas korzystania z funkcji mirror lock-up - teraz wynosi on 5 minut. Ostatnia zmiana jest czystko "kosmetyczna" i dotyczy oznaczenia aparatu po podłączeniu go kablem USB do komputera. Teraz w systemie będzie on widoczny jako "645D", a nie jak do tej pory "Removable Disk".

Zobacz również:

  • PS5 - firmware 21.01-03.21.00.00 już dostępny. Sony ulepsza konsolę

Pobierz firmware w wersji 1.03 dla modelu Pentax K-5

Pobierz firmaware w wersji 1.02 dla modelu Pentax 645D