Nowe wersje form*Z

Pakiet oprogramowania 3D form*Z pojawił się w wersji 3.8 pod koniec ubiegłego roku, a pełna aktualizacja do wersji 4.0 ma trafić do użytkowników w połowie roku 2001, wynika z zapowiedzi firmy auto.des.sys.

Firma auto.des.sys zapowiedziała na połowę roku 2001 ukazanie się wersji 4.0 pakietu oprogramowania do tworzenia grafiki 3D, form*Z. Wersja 3.8 form*Z ukazała się w czwartym kwartale ubiegłego roku, a wersja 4.0 ma oferować nowe możliwości parametrycznych operacji opartych na technologii ACIS.

Do nowych opcji zapowiadanego pakietu należy możliwość tworzenia większej ilości 'osobowości' dla obiektów parametrycznych, dostępnych wcześniej jedynie dla prostych obiektów, takich jak np. efekt spirali. Do parametrycznych obiektów i powierzchni będzie można stosować także operacje 'Boolean' i 'Trim/Split' oraz zaawansowane funkcje zaokrąglania (rounding) i rozmywania kolorów (blending).

Poza tym pakiet form*Z 4.0 zaopatrzony zostanie w nowe narzędzie eksportu/importu umożliwiające odczytywanie i zapisywanie modeli 3D do wykorzystania w aplikacji LightWave.

www.formz.com


Zobacz również