Nowe wersje iOS 8 i OS X 10.10 Yosemite zostały udostępnione deweloperom

Wczoraj firma Apple udostępniła kolejne wersje nadchodzących systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych oraz komputerów Mac. Apple iOS 8 Beta 3 i OS X 10.10 Yosemite Developers Preview 3 są już dostępne do pobrania dla posiadaczy kont deweloperskich.

Apple podczas konferencji WWDC 2014 zaprezentowało wczesną wersję nowego oprogramowania dla smartfonów i tabletów oraz klasycznych komputerów Mac. Nadchodzące iOS 8 i OS X 10.10 Yosemite mają trafić na urządzenia końcowych użytkowników jeszcze na jesieni bieżącego roku, ale producent, tradycyjnie już, udostępnił wcześniej wersje testowe oprogramowania programistom.

Najbliższe dwa miesiące firma Apple będzie testowała nowe wersje swojego oprogramowania i wprowadzała poprawki, a deweloperzy mogą poświęcić ten czas na przystosowanie swoich aplikacji do bezproblemowego działania z nowymi iOS 8 i OS X 10.10 Yosemite. Producent średnio co dwa tygodnie wydaje kolejne uaktualnienia wersji Beta i Developers Preview obu systemów. Wczoraj oprogramowanie dla komputerów i urządzeń mobilnych doczekało się trzeciej edycji.

W przypadku OS X 10.10 Yosemite pierwszą rzucającą się w oczy nowością jest zapowiadany ciemny tryb wyświetlania systemu z ciemnym paskiem menu. Wizualne zmiany dotknęły też ikony i interfejs aplikacji producenta. Pisząc o nowej wersji deweloperskiej systemu iOS 8 warto wspomnieć o przełączniku wyłączającym funkcję Handoff, poprawkach w Centrum Powiadomień i nowych tapetach.

Do testowania obu systemów potrzebne jest zarejestrowane konto deweloperskie u Apple. Przeznaczony do iPhone’a i iPada system iOS 8 zostanie udostępniony szerszemu gronu dopiero na jesieni po prezentacji nowego smartfona firmy z Cupertino. Przygotowany z myślą o komputerach Mac system OS X 10.10 ma pojawić się za to w formie publicznej wersji beta jeszcze przed jego oficjalną, jesienną premierą.

źródło: 9to5mac.com