Nowe wersje komunikatorów Tlen i Miranda

W tym tygodniu pojawiły się nowe wersje komunikatorów internetowych Tlen i Miranda. Oba programy mają być teraz szybsze i mniej awaryjne. Najnowsza wersja rozwojowa Tlen 7.0.1.69 poprawia m.in. wysyłanie sms-ów i komunikację z Gadu-Gadu. Miranda zaprasza do stabilnej wersji 0.9.1 z ulepszonym silnikiem protokołów.

Tlen 7.0.1.69 beta

Pobierz z serwera IDG.pl

Tlen to jeden z lepszych polskich komunikatorów internetowych. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje konto w systemie Tlen.pl, które umożliwia korzystanie z komunikatora z prostym adresem (np. [email protected]) zamiast numeru. Otrzymujemy także konto e-mail. Aplikacja obsługuje komunikację z użytkownikami systemu Tlen oraz konkurencyjnego Gadu-Gadu. Tlen jest doceniany za znakomitą jakość rozmów głosowych.

Nowe wersje komunikatorów Tlen i Miranda

Tlen 7.0.1.69 beta

W najnowszym Tlenie poprawiono funkcję komunikacji z Gadu-Gadu. Ulepszone jest m.in. importowanie i eksportowanie kontaktów oraz zapisywanie plików odebranych przez GG.

W nowej wersji dodano możliwość wyboru pomiędzy ignorowaniem, a blokadą kontaktu. Teraz można też dodać adres strony WWW w edycji kontaktu i dopisywać notatki do poszczególnych osób.

W wersji 7.0.1.69 beta poprawiono również wysyłanie sms-ów do sieci Era. Co więcej, we wtyczce SMS, dodano też opcję umożliwiającą wybór czy podczas wysyłania sms-a numer ma być zapisywany w książce kontaktowej. Odtąd w Tlenie znajdziesz też przeglądarkę usług XMPP i sporo pomniejszych nowinek i poprawionych funkcji.

Miranda 0.9.1

Nowe wersje komunikatorów Tlen i Miranda

Miranda 0.9.1

Miranda to darmowy, oszczędny i wyjątkowo elastyczny komunikator internetowy. Jej największa zaletą jest możliwość komunikowania się z innymi programami tego typu (ICQ, AIM, MSN, Jabber, Yahoo, Gadu-Gadu, Tlen, Netsend i inne). Właściwie na nich opiera się cały program, bo aplikacja nie posiada własnej sieci, a jedynie przyłącza się do znanych protokołów.

Na stronie domowej programu znajdziemy ponad 350 darmowych wtyczek, które umożliwiają rozbudowę programu o nowe opcje. Dostępne są również skórki, dzięki którym można całkowicie zmienić wygląd swojego komunikatora.

Najnowsza Miranda to przede wszystkim zmiany w silniku aplikacji i mnóstwo poprawek dotyczących obsługi protokołów Jabbera, Gadu-Gadu i Messengera. Na uwagę zasługuję możliwość przesyłania dużych plików (nawet do 4 GB) i bliższa współpraca z GG.

Miranda to z każdym kolejnym wydaniem jeszcze lepsza alternatywa dla popularnych komunikatorów. Ostatnio poprawiono m.in. czytnik kanałów RSS, prognozę pogody i bramkę SMS. Po instalacji wtyczek, program staje się istnym centrum dowodzenia.

Mniej popularne komunikatory nie zostają w tyle. Jak widać, starają się też, by umożliwić kontakt z popularnym Gadu-Gadu. To konieczne, bo nad jakość programu, większość nadal przedkłada możliwość dotarcia do jak największej liczby osób. Polecamy nasz Test komunikatorów, w którym popularne Gadu-Gadu znalazło się na samym końcu stawki.