Nowe wersje testowe Avalon i Indigo

Microsoft udostępnił do pobrania kolejne wersje dwóch filarów nadchodzącego Longhorna - Avalon oraz Indigo. Wczesne, testowe wersje obu tych technologii mają na celu zapoznanie deweloperów ze zmianami, które wprowadzi Longhorn i zebranie przez Microsoft uwag na ich temat.

Obie te technologie mają się pojawić jako części składowe oczekiwanego w przyszłym roku Longhorna. Microsoft udostępni je również dla systemów Windows XP oraz Windows Server 2003.

Indigo jest ujednoliconym modelem do budowania komunikujących się systemów sieciowych. Rozszerza ono platformę .NET Framework 2.0 o interfejsy mające służyć do budowania bezpiecznych, tranzakcyjnych serwisów webowych, mogących współpracować w dowolnym, nie tylko windowsowym, środowisku sieciowym. Indigo łączy w sobie istniejące do tej pory technologie aplikacji rozproszonych, takie jak ASMX, .NET Remoting, .NET Enterprise Services, Web Services Enhancements, czy System.Messaging i daje programistom jeden, spójny interefejs.

Avalon to podsytem budowany dla nowego systemu operacyjnego, odpowiadający za warstwę prezentacyjną. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykułach "Graficzny filar Longhorna"" oraz "Avalon - graficzna rewolucja Microsoftu?".

Avalon and Indigo Community Technology Preview - March 2005


Zobacz również