Nowe wiadomości o Fallout 3

Fallout 3 jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat. Wiadomo, że prace nad grą toczą się od dłuższego czasu. Data premiery wciąż pozostaje jednak tajemnicą... Jak umilić sobie oczekiwanie?

Znany serwis o Falloucie, No Mutants Allowed, opublikował właśnie kilka screenów związanych z najnowszą częścią gry. Są to skany z magazynu PC Gamer, z numeru styczniowego. Widać na nich poglądowe rysunki wraz z komentarzami odnoszącymi się do rozgrywki.

Nowe wiadomości o Fallout 3

Dwie rzeczy przykuwają uwagę. Po pierwsze, w trzeciej części Fallouta architektura ma być bardziej realistyczna. Chodzi o to, że oko wytrawnego gracza będzie mogło odnaleźć tam szczątki bardzo znanych budynków z naszej rzeczywistości, np. waszyngtońskiego Kapitolu.

Zobacz również:

  • Recenzja: Encased – recenzja gry. Postapokaliptyczne RPG dla fanów klasyki

Drugą ważną kwestią są zapowiedzi mówiące o tym, że nowa odsłona gry będzie bardziej widowiskowa od poprzednich. Więcej zatem będziemy mieli potężnych mutantów, wybuchających samochodów oraz przeciwników z wyrzutniami rakiet na ramionach.

O ile pierwsza rzecz może być całkiem dobrym pomysłem, o tyle druga może trochę martwić. Fallout nie był bowiem wielbiony przez fanów z powodu efektownych wybuchów oraz szybkiej akcji. W tej grze chodziło o coś więcej, o niepowtarzalną fabułę i klimat. Cóż, mamy nadzieję, że twórcy zdają sobie sprawę z tego, iż efekty specjalne to nie wszystko...