Nowe wieści z E3

Dziś oficjalnie rozpoczęły się targi E3 w Los Angeles. Imprezę otworzyło - standardowo już - przemówienie przewodniczącego ESA - Douga Lowensteina.

Nowe wieści z E3

Prezentacja

Tegoroczna mowa dotyczyła przede wszystkim postępu jaki dokonał się w branży sprzętu i gier w ostatnich latach. Lowenstein spojrzał na sprawę dość krytycznie - stwierdził m.in. że przemiany w owych dziedzinach zachodzą tak szybko, iż ich częstotliwość stała się już monotonna.

Uczynił refleksję nad tym, czy rozwój idzie w dobrą stroną, czy możliwe jest aby następne gry nie były jedynie powielonymi wzorcami w nowej, ulepszonej technicznie postaci.

Zobacz również:

  • Podsumowanie State of Play 2022! Gry, na które czekamy najbardziej
  • Co zamiast E3? Lista największych branżowych imprez tego lata

Powiedział też m.in. o niesamowitym wzroście popularności rozrywki komputerowej wśród społeczeństwa i możliwościach jakie otwiera przed nim ten przemysł. Określił także gry komputerowe jak to, czym był "rock'n'roll" dla poprzedniego pokolenia.

Jego słowa dobrze odzwierciedlają właściwy stan rzeczy. Tytuły takie jak: Halo 3, Tekken 6, Final Fantasy XII czy kolejne części Grand Turismo mówią same za siebie.

Pierwszy dzień targów pozwolił sprawdzić w rzeczywistości jakie możliwości dają next-genowe konsole: PlayStation 3, Wii oraz Xbox 360. Dostepne były stoiska, przy których można było do woli grać na najnowszym sprzęcie.

Te i wiele innych atrakcji zostało zaprezentowane na kolorowych wystawaach z zaawansowaną grą świateł oraz oczywiście - pięknymi hostessami. Klimat, jaki oferuje E3 jest na pewno niepowtarzalny. Przekonacie się o tym oglądając galerię z imprezy.