Nowe wtyczki dla Illustratora

Grupa firm zajmująca się opracowywaniem dodatków dla programu Adobe Illustrator, ogłosiła pojawienie się kilku nowych pluginów i uaktualnień do istniejących już wtyczek.

Spośród nowych zestawów wtyczek dla Adobe Illustratora na szczególną uwagę zasługuje uaktualniona kolekcja FilteriT 4.1 firmy CValley czyli pakiet efektów specjalnych czasu rzeczywistego kosztujący 129 USD i oferujący filtry transformacji 3D, efekty zniekształceń oraz możliwość transformacji obiektów w rozmaite kształty za pomocą kliknięcia myszką. Najnowsza wersja kolekcji FilteriT oferuje także obsługę funkcji Color Picker w narzędziach Live Trail, Trail i MetaBrush, narzędzia do przygotowywania obrazów dla WWW oraz zwiększa wydajność pracy Illustratora 10.

Z kolei firma Graffix wydała serię uaktualnień swoich pakietów narzędzi typu 'freeware' i 'shareware' dla grafików pracujących z makową wersją Illustratora - włącznie z Rotate Text, darmową wtyczką do obracania tekstów oraz Cutting Tools 10.0 czyli kosztującym 5 USD zestawem czterech narzędzi do cięcia i oczyszczania ścieżek w Illustratorze. Uaktualnieniu uległa także wtyczka Trackplan Tools (do rysowania modeli trakcji kolejowych) oraz sprzedawany za 10 USD Proof Block 10.0 do obiegu ilustracji w wersji 'proof' pomiędzy wydawcami i grafikami. Firma Graffix proponuje także Concatenate 10.0, wtyczkę łaczącą dwie lub więcej ścieżek w jedną ciągłą, stworzoną w szczególności do oczyszczania rysunków CAD i plików EPS zaimportowanych do Illustratora. Oprócz tego niezależny programista Stephen Vincent opublikował Kimbo 1.8, wtyczkę dodającą 11 nowych narzędzi do palety Illustratora opracowanych z myślą o doświadczonych artystach Illustratora. Kolekcja kosztuje 40 USD i składa się z funkcji: Mirror, Cut, Rectangle Cut, Tile, Rosette, Rose, Wave, Grid, Target, Rhombus i Golden Rectangle.

http://www.adobe.com/products/illustrator/main.html


Zobacz również