Nowe wzornictwo HP

Amerykański koncern tym razem postawił na stylistykę - wprowadza 5-milionową cyfrówkę w nowych szatach.

Aparat oznaczony symbolem R707 różni się od innych modeli HP głównie stylistyką. Obudowę pokryto dwoma materiałami – z przodu nierdzewną stalową blachą, z tyłu przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Aby zwiększyć wygodę trzymania tego małego aparatu, konstruktorzy zastosowali wgłębienie z przodu. Mimo że jest to niewielkie wyprofilowanie, pozwala na znacznie pewniejsze uchwycenie urządzenia.

Większość przycisków sterujących została zgrupowana nad i obok niewielkiego (1,5-calowego) wyświetlacza LCD, który niestety nie pokazuje najwyższej jakości obrazu (w słabym oswietleniu pojawiają się zakłócenia).

Aparat dobrze oceniliśmy za jakość obrazu – w swojej grupie cenowej (1000-2000 zł) uzyskał najlepsze rezultaty w teście. Na uwagę zasługuje świetnie działająca funkcja automatycznego balansu bieli. W najnowszej klasyfikacji Top 10 zajął jednak piątą pozycję ze względu na słabsze parametry techniczne (kategoria możliwości) niż modeli konkurencyjnych. Urządzenie nie pracuje na przykład w zaawansowanych trybach doboru ekspozycji.

HP konsekwentnie stosuje w nowym modelu swoją technologię HP Adaptive Lighting, niwelującą dużą różnicę między najjaśniejszymi a najciemniejszymi szczegółami obrazu. Po raz pierwszy stosuje funkcję elektronicznej eliminacji efektu czerwonych oczu.