Nowe zapowiedzi na zakończenie E3

Targi E3 można uznać za zakończone. W sieci pojawiły się już pierwsze dane dotyczące tegorocznej frekwencji. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kolejną dawkę najważniejszych informacji o hitach targów. Według szacunkowych danych Convention Center odwiedziło około 60 tyś. dziennikarzy. Oficjalną stronę internetową E3 - ponad 1,5 miliona internautów (dwa razy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym!). Do tego należy dodać blisko 2 tys. konferencji prasowych oraz około 200 firm prezentujących swoje produkty. Wszystko to, i wiele więcej, składa się na obraz E3 w tym roku.

Zgodnie z obietnicą prezentujemy Wam następną porcję gier, które można określić jako wyróżniające się podczas E3. Zapraszamy do lektury!

Enemy Territory: Quake Wars

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Enemy Territory: Quake Wars to kolejna odsłona cyklu gier ze studia Splash Damage dla id Software, przeznaczona tylko i wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz również:

  • Sony największym przegranym w branży? Tak uważa znany analityk
Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Już próbka możliwości gry dosłownie powaliła grających na kolana. Dlaczego? Czytajcie dalej. Wiadomo, że dostępnych będzie kilka klas postaci - snajper, medyk i żołnierz. Każda z nich różnić się będzie ekwipunkiem i rodzajem posiadanej broni.

Wprowadzona została możliwość prowadzenia pojazdów na przykład jeepów, czołgów czy helikoptera. Można skakać na spadochronie, prowadzić ostrzał z powietrza, za pomocą radia wydawać rozkaz artylerii. Mało?

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Dodajcie do tego kilkadziesiąt misji z trybem dnia i nocy, strategicznie ważne punkty na mapie, które należy utrzymywać i zdobywać, dwie rasy różniące się bronią oraz zogniskowanie rozgrywki na działaniach grupowych (każdy żołnierz ma określone zadania, których nie dopełnienie spowoduje porażkę całej drużyny).

Ubierzcie to wszystko (i wiele więcej!) w cudowną szatę graficzną (innowacyjna technologia o nazwie MegaTexture) pozwalającą na projektowanie ogromnych, otwartych przestrzeni a nie otrzymacie nawet połowy frajdy jaką daje Enemy Territory: Quake Wars.

Kiedy gra trafi na półki sklepowe? Tego niestety nie wiadomo... Póki co zapraszamy na jej oficjalną stronę internetową.

Battlestations: Midway

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Firma SCi/Eidos przedstawiła na targach tytuł, który pozwoli graczom wziąć udział w działaniach zbrojnych na Pacyfiku - od japońskiego ataku na Pearl Harbor, po bitwę o Midway. Do wykonania będzie około 23, ściśle powiązanych ze sobą fabularnie, misji. Po przejściu każdej z nich gracz otrzymywać będzie kolejne stopnie w amerykańskiej armii.

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Battlestations: Midway będzie połączeniem symulacji ze strategią. Symulacja - bo możliwe będzie "osobiste" dowodzenie daną jednostką, a strategia - bo będzie można wydawać rozkazy również większym zgrupowaniom. Przełączenie pomiędzy oboma trybami następuje w bardzo łatwy sposób - wystarczy tylko jedno małe kliknięcie, by przejąć bezpośrednią kontrolę nad wybranym typem jednostki.

W praktyce wyglądać to będzie tak - gracz najpierw przejmie dowództwo nad bombowcem i rozkaże atakować większą jednostkę pływającą, a następnie do łodzi podwodnej by bezpiecznie atakować mniejsze. Będzie to o tyle prostsze, że komputer przejmuje kontrolę nad jednostką od razu po tym jak "opuści ją" gracz.

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Ogromną zaletą tytułu ma być jego grywalność. Sterowanie jednostkami i wydawanie im poleceń zostało maksymalnie uproszczone, tak aby umożliwić graczowi swobodną kontrolę nad całą flotą. Pozostaje poczekać do końca roku, kiedy to nastąpi premiera. Do tego czasu możecie odwiedzać stronę gry.

Niedługo powinno się na niej pojawić grywalne demo.

Gothic III

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Swoje dzieło zaprezentowała również Piranha Bytes. Firma pokazała na E3 trzecią odsłonę słynnego cyklu Gothic. Już na wstępnie powiemy, że niemiecka data premiery zaplanowana jest na wrzesień bieżącego roku... Niedługo później powinna odbyć się w innych krajach.

Fabuła Gothic III przeniesie Was do królestwa Myrtany, gdzie będzie mogli dokonać heroicznych, lub też plugawych czynów. Czasy są idealne dla tych, którzy chcą zdobyć wieczną sławę i wielkie bogactwo - oto bowiem zbliża się ogromna armia Orków, którzy chcą zniszczyć królestwo.

Sytuacja jest tym gorsza, że dotychczasowe siły, które zostały wysłane w jego obronie, zostały rozbite w pył. Ostatnim bastionem obrony państwa jest jego stolica. W tym momencie do akcji wkracza gracz.

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Zmieniony został sposób rozgrywki. Nie będziecie już zmuszeni do kombinowania na wszystkie sposoby aby otrzymać dłuższy cios czy trafić przeciwnika. System walki został znacznie uproszczony - wystarczy kliknąć na wroga i obserwować jego zagładę. Dla tych, którzy uważają, że takie rozwiązanie jest zbyt proste stworzono możliwość powrotu do starej konfiguracji.

Niewątpliwą zaletą Gothic III będzie jej iście baśniowa grafika i pełen barw dźwięk. Świat, w którym będziecie przeżywać swoją przygodę nie dość, że będzie ponad trzykrotnie większy od tego znanego z poprzedniej części, to zaskakiwać ma mnogością szczegółów.

Wyobraźcie sobie trawę falującą na wietrze, odblaski słońca na zbroi waszego bohatera i rozciągający się przed nim malowniczy pejzaż... Do tego dostrojoną muzykę i odgłos ćwierkających wesoło ptaków. Brzmi wspaniale prawda?

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Wymienić należy jeszcze kilka cech gry. Są to: nieliniowa fabuła (trzy możliwe zakończenia), zaawansowana interakcja z otoczeniem, żyjący własnym życiem świat, swobodny rozwój bohatera oraz...

Najgorsze, czyli wymagania sprzętowe. Mimo, że mowa jest o minimalnym CPU 2 GHz, 512MB RAM oraz karcie 64MB, to istnieją uzasadnione obawy, że użytkownik takiego sprzętu bardzo się rozczaruje. Cóż - pozostaje czekać.

Sprzęt

Akcesoria od Sony

Nowe zapowiedzi na zakończenie E3
Oprócz swojej konsoli Playstation 3, firma Sony zaprezentowała szereg nowych akcesoriów dla znacznie mniejszych konsolek PSP. Zaprezentowano m.in. zestaw słuchawkowy z mikrofonem, cyfrową kamerę i aparat (niestety bardzo kiepskiej jakości), moduł GPS, oraz szklany "touchpad" używany do wprowadzania tekstu. Można spekulować, że ostatnie wymienione znajdzie najwięcej nabywców, ponieważ wpisywanie tekstu (np. adresów stron) jest w PSP bardzo utrudnione.

Oprócz tego pokazano również całą serię ładowarek samochodowych dla konsoli (o mocy równej zwykłym ładowarkom) oraz baterie o większej pojemności - 2200mAh zamiast 1800mAh. Posiadaczy PSP ucieszy też wiadomość o wprowadzeniu bardziej zasobnych kart pamięci - 4 oraz 8 GB.

Wnioski wyciągnijcie sami

Co wniosły do branży rozrywki komputerowej E3? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam gracze. Dodać można tylko, że organizatorzy już teraz zapowiedzieli kolejną imprezę. Odbędzie się ona w roku 2007, w terminie 16-18 maja, również w Los Angeles.