Nowe zasilacze OCZ z logo Fatal1ty

W ofercie firmy OCZ pojawiły się trzy nowe zasilacze komputerowe z serii Fatal1ty. Przeznaczone są one, oczywiście, przede wszystkim dla graczy.

W składzie rekomendowanej przez Johnathana Wendela (znanego powszechnie jako Fatal1ty) serii pojawiły się trzy modele, które przeznaczone są przede wszystkim dla graczy - oferują one do ich dyspozycji możliwość skorzystania z mocy na poziomie 400 W, 550 W i 700 W. Urządzenia są zgodne ze standardami ATX12V v2.2 i EPS12V oraz mogą się pochwalić logo Nvidia SLI Ready (dotyczy dwóch najmocniejszych modeli) i certyfikatem 80 PLUS, który przyznawany jest sprzętowi spełniającemu rygorystyczne normy dotyczące sprawności energetycznej. Nowe PSU dysponują dbającymi o odpowiednie chłodzenie rozgrzanych elementów 120-milimetrowymi wentylatorami, które - co miłe dla oka osób zainteresowanych moddingiem - zostały podświetlone czerwonymi diodami LED.

700-watowa nowość OCZ

700-watowa nowość OCZ

Sprzęt wyposażony został w aktywne układy PFC (Power Factor Correction - korekcja współczynnika mocy). Cechuje go też średni czas "międzyuszkodzeniowy" MTBF (Mean Time Between Failures) na poziomie 100 000 godzin.

Zasilacze zostały objęte 5-letnią (700 W) oraz 3-letnią (550 W i 400 W) gwarancją producenta z programem Power-Swap (wymiana na nowy egzemplarz nawet gdy usterka jest łatwa do naprawienia). Niestety ich cen nie podano. Dokładną specyfikację nowych PSU można znaleźć na witrynie producenta.