Nowinki technologiczne i nowe wideoprezentacje w IDG TV

W tym tygodniu w IDG TV szereg nowych filmów. Wśród nich unikalne relacje z konferencji Microsoft Technology Summit 2006, prezentacja tego co pokazywane było na targach PFD w Yokohamie i wiele nowych screencastów. Pokazujemy również, krok po kroku, jak stworzyć domową sieć WLAN.

Niewątpliwie największym wydarzeniem ubiegłego tygodnia była konferencja Microsoft Technology Summit 2006 a na niej prezentacja najnowszego systemu operacyjnego koncernu oraz pakietu Office 2006. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów z tego wydarzenia. Pierwszy z nich to wywiad z Patrykiem Góralowskim, product managerem Microsoftu odpowiedzialnym właśnie za najnowszy OS - Windows Vistę. Opowiada nam on, co się zmienia od czasów Windows XP i dlaczego użytkownicy powinni według niego zainteresować się systemem.

Microsoft Technology Summit 2006 to nie tylko kilkadziesiąt konferencji i wykładów. To także kilka tysięcy osób które tłumnie ściągnęły z całej Polski i ze świata by móc brać udział w tym wydarzeniu. Przechadzając się po korytarzach Pałacu Kultury i Nauki podpytaliśmy kilku gości jak oceniają tegoroczną imprezę. Zobaczcie MTS 2006 oczami uczestników.

Wszystkich zainteresowanych bardziej sprzętem niż systemami operacyjnymi i oprogramowanie zapraszamy zaś do zapoznania się z nowościami w dziedzinie wyświetlaczy prezentowanymi na tegorocznych targach FPD International 2006. Chodzi tu nie tylko o najnowsze LCD-ki ale również o rozwiązania, które mogą zmienić przyszłość branży. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego wydarzenia.

Prawdziwą gratkę przygotowaliśmy również dla osób, które pragną połączyć urządzenia elektroniczne w sieć bezprzewodową. Nasza wizyta w biurze firmy D-link zaowocowała nagraniem, w którym inżynier wsparcie technicznego firmy prezentuje jak krok po kroku stworzyć domową sieć WLAN i jakie urządzenia do tego wykorzystać.

W tym tygodniu w IDG TV nie mogło oczywiście zabraknąc screencastów, wideprezentacji nowego oprogramowania. Znajdziecie wśród nich prezentacje przydatnych miniaplikacji ale również wielkich kombajnów np. do kompleksowej ochrony komputera.

Symantec Norton Internet Security 2007 jest kompleksowym rozwiązaniem ochrony komputera przed zagrożeniami płynącymi z Internetu. Program w nowej wersji to nie tylko antywirus - to także zestaw kilkunastu narzędzi do zabezpieczania zarówno komputerów domowych, jak i firm. Czy wart jest on naszej uwagi? Zobaczcie sami.

Kolejną prezentacją jest film o jednym z bardziej skutecznych filtrów antyspamowych. SpamFighter Standard, bo o nim mowa, działa on w oparciu o zachowania skupionej wokół niego społeczności, analizując pocztę, którą uważa ona za pożądaną i niechcianą. Czy takie rozwiązanie takie jest dość przyjazne użytkownikom? Zobaczmy...

Kolejna propozycja to GX::Transcoder, jedno z najpopularniejszych narzędzi do konwersji muzyki miedzy formatami. Program nie tylko cechuje się prostym i czytelnym interfejsem, lecz również mnogością formatów, do których można zamienić nasz utwór. Przyjrzyjmy się aplikacji bliżej.