Nowoczesna "17-tka" NEC/Mitsubishi

NEC MultiSync FE791SB to nowy, 17-calowy monitor CRT w ofercie firmy NEC-Mitsubishi. Jak wszystkie nowe monitory tej serii wyposażono go w kineskop SuperBright Diamondtron pozwalający na uzyskanie zwiększonej jasności.

Nowoczesna "17-tka" NEC/Mitsubishi

Jasność ta to aż 300 cd/m2. Funkcję "SuperBright", aktywuje się przyciskiem umieszczonym na obudowie monitora. Ponieważ optymalna jasność dla obrazów ruchomych i statycznych różni się od siebie, "SuperBright" pracuje w dwóch trybach, które użytkownik może dowolnie przełączać.

Ciemny odcień szkła kineskopu i powłoka OptiClear mają zapewniać bardzo dobry kontrast. Wielkość plamki jest jednolita na całej powierzchni ekranu i wynosi 0,25 mm. Zalecana rozdzielczość pracy to 1024 x 768 pikseli przy odświeżaniu 85 Hz, a rozdzielczość maksymalna to 1600 x 1200 przy 76 Hz.

Wraz z modelem NEC MultiSync FE791SB dostarczany jest program NaViSet, oparty na protokole DDC/CI. Daje on możliwość łatwej konfiguracji ustawień monitora przy użyciu myszki i klawiatury. Oprogramowanie współpracuje z systemem Windows 2000 i XP oraz kartami grafiki kompatybilnymi z DDC/CI. Wkrótce pojawi się wersja NaViSet Administrator, rozbudowana o funkcje sterowania sprzętem w sieci.

Wymiary obudowy to 397 x 392 x 415 mm (szer. x wys. x głęb.). Mniejsze od poprzednich modeli gabaryty to zasługa nowego projektu, przygotowanego przez znaną firmę designerską IDEO.

Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją, w Polsce realizowaną w systemie "door-to-door". Urządzenie kosztuje 940 zł (sugerowana cena detaliczna netto). Jako opcja dostępna jest multimedialna podstawka "Audio-Base", sprzedawana w cenie 140 zł netto.