Nowoczesna szkoła 'policyjna'

Brytyjskie organy ścigania nie pozostają głuche na niebezpieczeństwo ze strony cyberprzestępców. 1 marca w Londynie rozpocznie się pierwsza z cyklu konferencji poświęconych zapobieganiu i radzeniu sobie z tego typu przestępczością. Organizatorem serii spotkań dla przedstawicieli biznesu jest brytyjska Metropolitan Police Force.

Celem kampanii jest zwiększenie efektywności współpracy przedsiębiorstw i organów ścigania w wykrywaniu i zwalczaniu e-przestępczości. Na 2005 r. planowane jest przeprowadzenie trzech seminariów, dla menedżerów, specjalistów ds. zabezpieczeń i zatrudnionych w firmach śledczych. Zdaniem pomysłodawców i zwolenników projektu, poprawi to zakres i jakość współpracy pomiędzy siłami policyjnymi oraz właścicielami firm borykających się z problemem przestępczości komputerowej.

Kontrowersyjną kwestią pozostaje, czy uczestnicy seminariów powinni płacić za udział w nich - obecnie za możliwość uczestniczenia należy zapłacić 495 funtów. Richard Starnes, prezes brytyjskiego oddziału Information Systems Security Association, skrytykował policję za to, iż nie sfinansowała udziału seminarzystów w spotkaniach z własnego budżetu. "Gdyby wstęp był bezpłatny, odzew wśród firm i przedsiębiorstw mógłby być znacznie większy" uważa natomiast Paul Simmonds, współzałożyciel grupy Jericho Forum, zrzeszającej podmioty branży IT na rzecz bezpiecznego przepływu informacji w biznesie.

Zobacz również:

  • WWDC 2022 już trwa - oglądaj razem z nami!
  • Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej 2023 - zobacz propozycje

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: