Nowoczesne projektory


Klasowy mistrz

Epson EB-450WI

Nowoczesne projektory

Epson EB-450WI

Unikatowy projektor LCD, który różni się od konkurencji dwiema funkcjami: ma obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej, który pozwala wyświetlić np. obraz o 70-calowej przekątnej z odległości zaledwie 15 centymetrów, oraz umożliwia przekształcenie dowolnego ekranu we w pełni funkcjonalną tablicę interaktywną.

Urządzenie wygląda niecodziennie. Jego biała obudowa jest płaska, a co jeszcze ciekawsze, na pierwszy rzut oka brak obiektywu. EB-450Wi oczywiście go ma, ale ukryty za niepozornym otworem umieszczonym u góry obudowy i skierowany do tyłu. Ważący ponad 6 kg projektor może pracować na stole, jednak najwygodniej będzie powiesić go pod sufitem. Producent dołączył zresztą solidny uchwyt montażowy.

Zobacz również:

  • Jak oglądać EURO 2020? Najlepiej na dużym ekranie - umożliwia to Epson EH-TW5700 ATV!
  • Wyświetlacz XDR Mini-LED w iPadzie Pro 12,9 z problemami!

Zamiast tablicy interaktywnej

Nowoczesne projektory

Werdykt PC Worlda

Unikatową cechą EB-450Wi jest funkcja tablicy interaktywnej. Zamiast płacić za osobne urządzenie, wystarczy podłączyć projektor do komputera, zainstalować dołączone oprogramowanie i użyć specjalnego elektronicznego pióra (w zestawie). W ten sposób obraz wyświetlany na ekranie czy po prostu ścianie zyskuje pełną funkcjonalność interaktywnej tablicy. W dodatku będzie miał takie wymiary, jakich akurat potrzebujemy - przy rozdzielczości WXGA przekątna interaktywnego obrazu może być maksymalnie 96-calowa. EB-450Wi ma dwa gniazda USB - jedno do komunikacji z komputerem, drugim można podłączyć wizualizer lub przenośny dysk. Urządzenie wyposażono w złącze LAN, można też dokupić adapter USB Wi-Fi a/b/g. Projektor wyświetla obraz o bardzo dużej jasności, dlatego dobrze nadaje się do pracy w sporych pomieszczeniach.

Pełen możliwości

LG HX300

Nowoczesne projektory

LG HX300

Bardziej zaawansowany projektor z pary urządzeń przenośnych oferowanych przez LG. Wyposażono go w układ DLP o rozdzielczości 1024x768. Urządzenie wygląda elegancko - obudowę wykonano z wysokiej klasy plastiku, po bokach czarnego, a na wierzchu stylizowanego na szczotkowane aluminium. Za wysuwaną zasłoną ukryto stałoogniskowy obiektyw, z którym sąsiaduje pokrętło ostrości.

Na tylnym panelu znalazł się komplet złączy z HDMI na czele. Wszystkie są w pełnowymiarowych wersjach, korzystając z urządzenia nie trzeba więc nosić przy sobie przejściówek. Godne pochwały jest przejrzyste, graficzne menu, które poziomem rozbudowania może konkurować ze stacjonarnymi modelami.

Urządzenie można pochwalić za odtwarzacz plików multimedialnych i obsługę podłączonych do projektora dysków USB. Bez problemu radzi sobie z filmami, co więcej, ma oficjalny certyfikat DivX HD, a także potrafi wyświetlać filmy MKV z polskimi napisami w TXT. Sprawnie wyświetla także dokumenty pakietu Office oraz PDF-y.

Bezprzewodowy dźwięk

Nowoczesne projektory

Werdykt PC Worlda

Stałoogniskowy obiektyw wyświetla ostry obraz o bardzo dużej przekątnej - z odległości zaledwie metra uzyskujemy 40-calową, a maksymalnie może to być 120 cali. Jego jakość jest dobra - kolory są prawidłowo odwzorowane, a przyzwoity kontrast (2000:1) zapewnia dobry poziom czerni. Jeśli zaś poprzestaniemy na ekranie o 50-calowej przekątnej, możemy komfortowo korzystać z projektora nawet w średnio zaciemnionym pomieszczeniu. Wbudowana para jednowatowych głośników nie oferuje szczególnie mocnego brzmienia, ale problem rozwiązuje wbudowany transmiter FM. To funkcja pozwalająca przesłać bezprzewodowo dźwięk z projektora do dowolnego odbiornika radiowego i dzięki temu odtworzyć go np. ze znajdującego się w klasie zestawu audio. Podsumowując: LG HX300 to projektor, który docenią mobilni wykładowcy. Jest lekki, zajmuje niewiele miejsca i pozwala dokonać prezentacji bez korzystania z komputera.