Nowoczesne zasilanie dla nowoczesnych kart

Współczesne układy graficzne charakteryzują się bardzo dużym poborem energii - z czym często nie mogą sobie poradzić standardowe zasilacze. Firma FSP zapowiedziała wprowadzenie do oferty produktu, który rozwiąże ten problem - będzie to zasilacz przeznaczony wyłącznie dla kart graficznych.

Nowy zasilacz wyglądem i wielkością przypomina napęd optyczny, dzięki czemu istnieje możliwość zamontowania go w wolną kieszeń 5,25 cala. Potrafi on dostarczyć 300 W mocy, co z powodzeniem wystarczy do zasilenia nowoczesnych kart graficznych, jak np. ATI Radeon X1900 XTX (120 W), Nvidia GeForce 7800 GTX 512 (95 W) czy coraz bardziej popularnych systemów SLI (układ dwóch kart przetwarzających grafikę).

Urządzenie włącza się automatycznie wraz z komputerem. Do chłodzenia używa dwóch wentylatorów o średnicy 40 mm każdy, w związku z czym należy się spodziewać zwiększonego hałasu. Jeżeli ktoś zajmuje się tuningiem komputera, nowy zasilacz powinien mu przypaść do gustu, gdyż po uruchomieniu jego przód podświetlany jest niebieskimi diodami LED.

Produkt oficjalnie zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach CeBit w Hanowerze. Niestety na razie nic nie wiadomo o jego przewidywanej cenie.