Nowość Asusa z 3-Way SLI

Firma Asus przedstawiła nową płytę główną o oznaczeniu P5N-T Deluxe. Urządzenie pozwala na zbudowanie platformy korzystającej z trzech kart graficznych pracujących w trybie SLI (3-way SLI).

Asus P5N-T Deluxe zbudowana została w oparciu o chipset nForce 780i SLI. Jest zgodna z architekturą ESA (Enthusiast System Architecture) i pozwala na skorzystanie z trzech kart graficznych pracujących w trybie SLI (3-way SLI). Urządzenie wyposażono w układ EPU (układ przetwarzania energii) dbający - jak można przeczytać na stronie producenta - "o cyfrowy monitoring i dostosowywanie zasilania procesora do aktualnych potrzeb" oraz 8-fazowy układ zasilania trzeciej generacji.

Nowość Asusa z 3-Way SLI

Asus P5N-T Deluxe

Płyta przeznaczona jest do współpracy z najnowszymi procesorami Intela w wersji LGA 775 (1333/1066/800 MHz FSB). Współpracuje z pamięciami Dual Channel DDR2-1066/800/667 MHz (do 8 GB) i oferuje sześć złączy SATA 3 Gb/s (z obsługą RAID 0,1,0+1,5,JBOD), 8-kanałową kartę dźwiękową oraz moduł Gigabith LAN. Producent nie zapomniał też o overclockerach - oddał do ich dyspozycji narzędzie Precision Tweaker 2.

Wraz z opisanym wyżej modelem została zaprezentowana również płyta o oznaczeniu P5N-D. Korzysta ona z chipsetu NVIDIA nForce 750i SLI i - w odróżnieniu od poprzednika - oferuje dwa sloty PCI Express x16.

Więcej informacji na temat nowości można znaleźć pod tym adresem.