Nowość Biostara na chipsecie AMD 790GX

W Sieci pojawiły się informacje na temat najnowszej płyty głównej firmy Biostar o oznaczeniu TA-790GX A2+. Co ciekawe, urządzenie bazuje na chipsecie AMD 790GX, który nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery.

Biostar Gigabyte TA-790GX A2+ przeznaczona jest do współpracy z procesorami AMD w wersji AM2/AM2+. Została zbudowana w oparciu o chipset AMD 790GX oferujący wydajny zintegrowany układ graficzny Radeon HD 3300 (mostek południowy stanowi układ SB750). Urządzenie oferuje wsparcie dla technologii Hybrid CrossFire i CrossFireX - oddaje do dyspozycji użytkownika dwa sloty PCI-Express x16. Sprzęt pozwala na podłączenie dysków za pomocą sześciu złączy SATA 3.0 Gb/s oraz monitora LCD poprzez wyjście DVI. Dźwięk zapewniany jest przez 8-kanałową kartę, natomiast obsługą pamięci oraz możliwością połączenia z Internetem zajmują się, odpowiednio, cztery sloty DDR2-1066 oraz moduł Gigabit Ethernet. Warto też wspomnieć o przydatnej dla overclockerów aplikacji AMD OverDrive.

Niestety cena urządzenia oraz jego dokładna premiera nie zostały podane. Zdjęcie nowości możemy znaleźć pod tym adresem.