Nowość Gigabyte'a na chipsecie AMD 790GX

W Sieci pojawiły się informacje na temat najnowszej płyty głównej firmy Gigabyte o oznaczeniu GA-MA79GP-DS4H. Co ciekawe, urządzenie bazuje na chipsecie AMD 790GX, którego oficjalna premiera ma odbyć się dopiero za kilka tygodni.

Gigabyte GA-MA79GP-DS4H przeznaczona jest do współpracy z procesorami AMD w wersji AM2/AM2+. Została zbudowana w oparciu o chipset AMD 790GX (zintegrowana grafika Radeon HD 3300) współpracujący z mostkiem południowym SB750. Urządzenie oferuje wsparcie dla technologii Hybrid CrossFire i CrossFireX - oddaje do dyspozycji użytkownika dwa sloty PCI-Express x16 (jeden z nich pracuje w trybie x8). Sprzęt pozwala na podłączenie dysków za pomocą sześciu złączy SATA 3.0 Gb/s oraz monitora LCD poprzez wyjście D-Sub lub HDMI. Dźwięk zapewniany jest przez 8-kanałową kartę, natomiast obsługą pamięci zajmują się cztery sloty DDR2-1066.

Niestety cena urządzenia oraz jego dokładna premiera nie zostały podane. Z pewnością jednak więcej informacji na jego temat zostanie ujawnionych na zbliżających się targach Computex 2008.

Źródło: TCMagazine.com.